Neratovická nemocnice uzavřela lůžkové oddělení chirurgie

Neratovická Městská nemocnice Almeda zavřela na šest až osm týdnů lůžkové chirurgické oddělení. Údajně kvůli stavebním úpravám. Město jako majitel zařízení se o tom dozvědělo s několikadenním zpožděním a bez vysvětlení, řekla ČTK starostka města Lenka Mrzílková.

Provoz chirurgické ambulance zůstal zachován. Lidé se obávají krachu nemocnice, vyplývá to z diskuse na webu www.neratky.cz. Stanovisko vedení Almedy ČTK zjišťuje.

O zavření chirurgického lůžkového oddělení se vedení města, které má s nemocnicí uzavřenou smlouvu o poskytování péče v základních oborech, dozvědělo až ve čtvrtek. Zavřené je přitom nejméně od úterý, kdy o svém kroku nemocnice informovala VZP.

„Uzavření nemocnice máme na programu rady města příští středu. Budeme řešit i to, zda se jedná o nějaké porušení smlouvy,“ uvedla starostka. V pátek hodlá kontaktovat ředitele nemocnice, aby jí zavření oddělení osobně vysvětlil. „Zajímá mne, zda bude provoz lůžkového oddělení skutečně obnoven,“ doplnila starostka.

Podle informací, které má k dispozici VZP, by měl být provoz obnoven nejdéle do osmi týdnů, řekla ČTK mluvčí VZP Marcela Mommersová. „Nemocnice o uzavření informovala také okolní zdravotnická zařízení a územní střediska záchranné služby v Mělníku a Kladně,“ uvedla Mommersová.

Chirurgická ambulance by měla nadále fungovat, obyvatelé Neratovic ale na webu www.neratky.cz spekulují o tom, že tam kvůli chybějícím chirurgům třeba několik hodin nebývá přítomen lékař. VZP zatím ale informace o počtu lékařů nemá.

„Během prvního pololetí 2010 probíhala aktualizace personálu celé nemocnice. Dokončena byla začátkem června, a v té době byly počty personálu odpovídající,“ uvedla Mommersová. Nemocnice od té doby musí VZP předávat pravidelné čtvrtletní aktualizace personálního obsazení. Dokumentaci k 1. říjnu jí zatím Almeda neposlala.

VZP se nyní chystá do Neratovic na kontrolu pracoviště dlouhodobé intenzivní péče a multidisciplinární jednotky intenzivní péče, včetně personálu. Obyvatelé města se bojí, že je nemocnice před krachem. Spekulují o tom, že nemocnice zavře další oddělení a zařízení přebuduje na Léčebnu dlouhodobě nemocných. O tomto úmyslu nemá VZP žádné informace.

Městská nemocnice v Neratovicích je nestátní zdravotnické zařízení provozované soukromou společností Almeda. Nemocnice byla otevřena v roce 1994 a od ledna 1995 poskytuje i lůžkovou péči. Almeda, a.s. patří ke skupině zdravotnických zařízení mateřské společnosti Mediterra s.r.o.

Neratovická nemocnice uzavřela lůžkové oddělení chirurgie
Ohodnoťte tento článek!