Přejít na obsah

Neschopenky pět dní zpětně

zpět
26.11.2009
lékař, praktik, ordinace
zvětšitlékař, praktik, ordinaceZdroj: www.n24.de

lékař, praktik, ordinace | Zdroj: www.n24.de

 

V krajích, kde byla vyhlášena epidemie chřipky, to znamená kde onemocnělo víc než 2000 lidí na 100 tisíc obyvatel, budou praktičtí lékaři vystavovat nemocným pacientům neschopenku i pět dnů zpětně.

Včera to oficiálně potvrdilo ministerstvo zdravotnictví s tím, že se na tom dohodlo s ministerstvem práce a sociálních věcí. Právo už tuto informaci ale přineslo před týdnem.

„Pacienti mohou zůstat doma a nemusí jít okamžitě k lékaři,“ řekla Právu ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. Předpokládá ale, že pacient svému praktickému lékaři zavolá, bude s ním konzultovat svůj zdravotní stav i léčbu. Není to však podmínkou.

„Neschopenku mu lékař vystaví po pěti dnech, kdy byl doma. Samozřejmě se zpětnou platností. Pacient by ale zároveň měl oznámit svému zaměstnavateli, že je nemocen a neschopenku mu doručí později,“ řekla ministryně.

Pacienti mohou zůstat doma a nemusí jít okamžitě k lékaři

Ministerstvo chce tímto opatřením zabránit tomu, aby se v čekárnách praktických lékařů v masovém měřítku potkávali lidé se začínající chřipkou a lidé, kteří jdou s jiným onemocněním.

Epidemie již byla vyhlášena v Karlovarském, Severomoravském a Zlínském kraji. Podle hlavního hygienika Michaela Víta je možné, že už tento pátek, kdy se sbírají statistická hlášení od lékařů, bude epidemie v celé republice.

K minulému pátku bylo totiž 1820 nemocných na 100 tisíc obyvatel a nárůst vůči předminulému byl 20procentní.


Komentovat článek: Neschopenky pět dní zpětně

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Neschopenky pět dní zpětně

Komentáře

dalších 5 komentářů
zdravotník a co lékař?  | 26. 11. 2009 17:58

A co když v průběhu těch 5 dní ( kde se já úspěšně vyléčím) onemocní můj lékař? kdo mi vytaví omluvenku? přijdu o peníze a ještě i o práci, když budu mít Áčka

drvostak vždyť to tak chtěli  | 26. 11. 2009 14:10

ano tento zvrácený odesácký systém neproplácení neschopenek od prvního dne způsobuje, že se u nás epidemie jakékoliv nakažlivé akutní infekce tak rychle šíří

caligula !!  | 26. 11. 2009 14:01

ty modrý magore,spoluúčast už je v tom,že při marodění dostaneš jen procento mzdy. Poslanci a ostatní vládní verbež žádnou spoluúčast nemaj a prachy jim jdou od prvního dne

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné