Přejít na obsah

Nesehnali lékaře, proto zavřeli oddělení

zpět
25.1.2007

Třinecká nemocnice musela od ledna uzavřít lůžkovou část kožního oddělení. Nemocnici se totiž nepodařilo sehnat lékaře s potřebnou odborností. Ambulantní část kožního oddělení bude pro pacienty zachována...

Třinecká nemocnice musela od ledna uzavřít lůžkovou část kožního oddělení. Nemocnici se totiž nepodařilo sehnat lékaře s potřebnou odborností.

„Toto nouzové opatření jsme avizovali už vloni v září, kdy jsme lůžkovou část oddělení museli uzavřít na přechodnou dobu. Protože se nám kožního lékaře nepodařilo zajistit, lůžkové oddělení je nyní uzavřeno oficiálně,“ uvedla tisková mluvčí Nemocnice Třinec Lenka Franková.

Ambulantní část kožního oddělení bude pro pacienty zachována ve stejném rozsahu jako dosud.

„Naopak vyšší kapacitu máme pro ošetření pacientů v rámci denního stacionáře, který využívají hlavně pacienti s ekzémy a lupenkou,“ podotkla Lenka Franková.

Pacienti s kožními onemocněními, jejichž stav si vyžaduje hospitalizaci, budou umístěni na jiných odděleních nemocnice a pečovat o ně bude i nadále kožní lékař.

„Jen ve výjimečných případech, kdy pacienti budou potřebovat speciální hospitalizaci na dermatologii, odešleme je na specializované pracoviště ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Za tři měsíce, kdy jsme měli přechodně kožní oddělení uzavřeno, jsme ale museli do fakultní nemocnice poslat jen jednoho pacienta,“ dodala Lenka Franková.

Frýdecko-místecký a Třinecký deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Frýdecko-místecký deník

Komentovat článek: Nesehnali lékaře, proto zavřeli oddělení

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nesehnali lékaře, proto zavřeli oddělení

Komentáře

další 4 komentáře
Re:Re:Re:Proč ho vůbec sháněli!  | 27. 01. 2007 11:49

můžu se zeptat na Vaši odbornost?

lékař Re:Re:Proč ho vůbec sháněli!  | 25. 01. 2007 21:07

Vůbec jste mě nepochopila.Pacient s kožními chorobami nikam dojíždět nemusí, protože se dá řešit ve většině případů ambulantně a když už je vyjímečně nutná hospitalizace, tak na lůžku na interně.A ještě vyjímečněji bude hospitalizován ve fakultní nemocnici.I v článku je popisovaná nutnost hospitalizace ve FN jako ojedinělá vyjímka.

Lada Re:Proč ho vůbec sháněli!  | 25. 01. 2007 19:36

Jen ať si pacienti pěkně dojíždějí třeba 75km 959m (trasa z Mostů u Jablunkova do Fakultní nemocnice v Ostravě), jen když jsou Vaše daně dobře využity. Hned by se Vám lépe usínalo. Pokud na to nemají, je to jejich problém, že? Vy budete asi ten s gulama; pochybuji, že máte něco společného s medicinou, k té patří i etika, víte-li, co to je :-D

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné