Nesehnali lékaře, proto zavřeli oddělení

Titulní obrázek

Třinecká nemocnice musela od ledna uzavřít lůžkovou část kožního oddělení. Nemocnici se totiž nepodařilo sehnat lékaře s potřebnou odborností. Ambulantní část kožního oddělení bude pro pacienty zachována…

Třinecká nemocnice musela od ledna uzavřít lůžkovou část kožního oddělení. Nemocnici se totiž nepodařilo sehnat lékaře s potřebnou odborností.

„Toto nouzové opatření jsme avizovali už vloni v září, kdy jsme lůžkovou část oddělení museli uzavřít na přechodnou dobu. Protože se nám kožního lékaře nepodařilo zajistit, lůžkové oddělení je nyní uzavřeno oficiálně,“ uvedla tisková mluvčí Nemocnice Třinec Lenka Franková.

Ambulantní část kožního oddělení bude pro pacienty zachována ve stejném rozsahu jako dosud.

„Naopak vyšší kapacitu máme pro ošetření pacientů v rámci denního stacionáře, který využívají hlavně pacienti s ekzémy a lupenkou,“ podotkla Lenka Franková.

Pacienti s kožními onemocněními, jejichž stav si vyžaduje hospitalizaci, budou umístěni na jiných odděleních nemocnice a pečovat o ně bude i nadále kožní lékař.

„Jen ve výjimečných případech, kdy pacienti budou potřebovat speciální hospitalizaci na dermatologii, odešleme je na specializované pracoviště ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Za tři měsíce, kdy jsme měli přechodně kožní oddělení uzavřeno, jsme ale museli do fakultní nemocnice poslat jen jednoho pacienta,“ dodala Lenka Franková.

Frýdecko-místecký a Třinecký deník

Nesehnali lékaře, proto zavřeli oddělení
Ohodnoťte tento článek!