Přejít na obsah

Nesežene-li pacient doktora, zajistí ho pojišťovna

zpět
7.12.2010
lékařka, pacienti, čekárna, praktik
zvětšitlékařka, pacienti, čekárna, praktikZdroj: stressmanagementpage.com

lékařka, pacienti, čekárna, praktik | Zdroj: stressmanagementpage.com

 

Pokud nemocniční lékaři skutečně podají ke konci roku výpověď, ohrozí to chod nemocnic a pacient v nich nemusí dostat péči, na jakou je zvyklý. Některá oddělení asi čeká zavření, možná i některé nemocnice.

V takovém případě zdravotní pojišťovny svým klientům zajistí péči v těch nemocnicích, které péči poskytovat budou.

„Pokud nemocnice nebude schopna v daném oboru péči pacientům zajistit, pak jim péči zajistíme v jiném zařízení. Pacient by se tedy vždy měl obrátit na svou zdravotní pojišťovnu,“ doporučuje Jaromír Gajdáček, generální ředitel Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra.

Tato pojišťovna chce zachovat úhrady v příštím roce ve stejné výši jako letos, i když úhradová vyhláška ministra zdravotnictví Leoše Hegera umožňuje v nemocniční péči platit o 2 % méně.

„Využijeme finančních rezerv, abychom úhrady udrželi,“ soudí Gajdáček. Podle něj v Česku je nemocnic s akutní péči dostatek, a kdyby se omezil chod některých, nic by se nestalo.

Gajdáček doufá, že příští rok začnou ve zdravotnictví změny. Do nových reformních zákonů by pojišťovny chtěly dostat možnost bonifikace lidí starajících se o své zdraví a pravidelně navštěvujících preventivní prohlídky.

„Včasné zachycení vážných nemocí přináší při léčbě úspory,“ soudí Gajdáček. Na druhou stranu si umí představit finanční spoluúčast lidí, kteří zdravě nežijí.


Komentovat článek: Nesežene-li pacient doktora, zajistí ho…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nesežene-li pacient doktora, zajistí ho…

Komentáře

dalších 7 komentářů
BOB Nesežene-li pacient doktora  | 7. 12. 2010 23:31

pojišťovna si ho vycucá z prstu!

člověk léčený Blb  | 7. 12. 2010 14:57

A kdo by nebyl ze systému pod kapitací, indexací,unicitárního pacienta, pod omezením korko,s bodovým ošetřením, minutovým platem lékaře,a standardů 30 let starých. A v nemocnici se buď stanete ředícím pacientem, nebo pacientem na kterého je potřeba jiné pacienty ředit. A pokuď v nemocnici dojdou v tom měsíci antibiotika,protože je překročený limit. Tak vás ani lékaři neošetří. Neboť jejich cena je tak závratná, že mnohde /např. v Indii je seženete i bez receptu/, ale v našem zdravotnictví jsou z důvodů překročení limitů už nedostupná a nemůžete si je ani připlatit.Jejich rozmezí ceny od 20 Kč- 5000,- Kč. A přesto je nemusíte z tohoto důvodu v našich nemocnicích vůbec asi dostat ? Ani se nedostanete k některým i chemoterapeutikům , které tady nejsou dostupná, třeba na prazity a lidé si potom kupují Zapper a hledají jiné alternativy, pro život s domácámi mazlíčky, které potřebují zase psychicky. prostě máme dokonalou medicínu i zdravotnictví, v nabídce jí ale šlapou hodně na paty zvěrolékaři a za hotové.

Z P  | 7. 12. 2010 14:25

Vyhozené prachy na takové ředitelské posty ! Škrtnout ! Zrušit !

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné