Nespokojený majitel glukometru rozvěsil po Praze varovné plakáty

Na údajně vadný glukometr na měření hladiny cukru v krvi si originálním způsobem stěžuje nespokojený pacient.Na několika místech v Praze rozvěsil plakátky, na kterých varuje před jeho koupí a odkazuje případné zájemce na Svaz diabetiků. Tajemník svazu Vlastislav Kaplan řekl, že s touto akcí nemá svaz nic společného…

PRAHA –

„Vím o tom, že nějaké plakátky jistá neznámá osoba vylepuje, kontaktovali jsme výrobce, který to již řeší po právní stránce. My můžeme říct pouze to, že s touto aktivitou nemáme nic společného,“ řekl.

Jiří Musialek z napadené firmy potvrdil, že právní oddělení zvažuje postup proti tomuto nařčení. Výrobky firmy mají podle něj certifikát kvality a všechny náležitosti stanovené zákonem.

Kaplan poznamenal, že nedávno si skutečně jeden pacient na vadný přístroj stěžoval. V opravně však podle Kaplana žádnou vadu nenašli. „Můžeme jen tušit, že se jedná o tu samou osobu,“ uvedl.

Podle mluvčí České obchodní inspekce (ČOI) Miloslavy Fléglové by se měl nespokojený zákazník obrátit v první řadě na ně. ČOI o této záležitosti zatím žádné informace nemá, podle Fléglové však může zájem pacientů vyvolat i takový plakát.

„Podněty k nám přicházejí různou cestou. Příslušný ředitel inspektorátu by měl vždy vyhodnotit situaci a podniknout příslušná opatření,“ řekla.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!