Přejít na obsah

Nevěřím, že odejdou tisíce lékařů

zpět
22.11.2010
Leoš Heger
zvětšitLeoš HegerZdroj: MZ ČR

Leoš Heger | Zdroj: MZ ČR

 

Ministr zdravotnictví Leoš Heger první výpovědi, které podali lékaři v jeho "domácí" hradecké nemocnici, nepodceňuje. Pořád si ale myslí, že většina ze 4100 lékařů, kteří podepsali výzvu "Děkujeme, odcházíme", nakonec ze své nemocnice na začátku března neodejde.

HN: Lékaři v hradecké nemocnici začali podepisovat první výpovědi. Pořád nevěříte, že z nemocnic v březnu odejdou tisíce doktorů?

Je to vážná hrozba. Soukromě si ale myslím, že tolik jich nakonec výpověď nepodá, i když jsou naštvaní oprávněně.

HN: Nezlobíte se na lékaře, že si berou pacienty trochu jako rukojmí?

Mě to mrzí. Sice na jednu stranu lékaře chápu, ale na druhé straně to lékařský stav může postavit do světla, že to jako nátlak opravdu může vypadat. Jsou už dost zoufalí, ale možná to není tak velké vydírání, protože oni tuší, že péče se nezhroutí.

Celý rozhovor si můžete přečíst na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Autoři

Petr Vašek, Hospodářské noviny

Komentovat článek: Nevěřím, že odejdou tisíce lékařů

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nevěřím, že odejdou tisíce lékařů

Komentáře

dalších 8 komentářů
MUDr Jiří Kilian Kde je rukojmí ?  | 23. 11. 2010 06:32

Kde je rukojmí ? ssjc Slovník spisovného jazyka českého***rukojmí*** -ho m. (zast. kniž. rukojmě, -ě m., 4. j., 1. a 4. mn. -ě, jinak jako rukojmí), rukojmí, -í s.***** osoba, kt. (zprav. svou přítomností, řidč. jménem ap.) ručí za někoho, že splní závazek: ***být odveden jako r. (do zajetí); vzít r. (Bran.); vydat r.; co r-ě zde zůstane (Krásn.); práv. ručitel za splnění cizího finančního závazku

MUDr Jiří Kilian Kde je rukojmí ?  | 23. 11. 2010 06:31

ssjc Slovník spisovného jazyka českého***rukojmí*** -ho m. (zast. kniž. rukojmě, -ě m., 4. j., 1. a 4. mn. -ě, jinak jako rukojmí), rukojmí, -í s.***** osoba, kt. (zprav. svou přítomností, řidč. jménem ap.) ručí za někoho, že splní závazek: ***být odveden jako r. (do zajetí); vzít r. (Bran.); vydat r.; co r-ě zde zůstane (Krásn.); práv. ručitel za splnění cizího finančního závazku

BOB Politici stále nevěří?  | 22. 11. 2010 23:28

Nevěří již téměř rok, již téměř rok nic nedělají. A zlepšít ekonomickou situaci našich lékařů odmítají... Budou to naši politici, kdo si bude brát naše pacienty za rukojmí proti nám!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné