Přejít na obsah

Neztratí střechu nad hlavou

zpět
26.7.2005

Sanatorium v Jevišovce má dále pokračovat v provozu. Katastrofické vize s hrozbou vystěhování čtyř desítek obyvatel zařízení se s největší pravděpodobností nenaplní...

„Zatím jedeme na základě ústní dohody. Písemně bychom to měli mít ošetřeno na konci týdne, ve čtvrtek se má vydražitel vrátit z lázní a 29. července se sejdeme, abychom uzavřeli dohodu,“ řekla v pondělí Hana Tomášová, jednatelka společnosti, která komplex provozovala až do osudné dražby.

Druhé červencové pondělí získal areál v nucené dražbě nového majitele. Ubytovaným lidem, vesměs seniorům, postiženým Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou, hrozilo vystěhování. „Hospic bude nadále fungovat. Na tom už jsme se domluvili. Lidé se o střechu nad hlavou bát nemusí,“ dodala Tomášová.

Potíže sanatoria započaly v okamžiku, kdy Všeobecná zdravotní pojišťovna nepřistoupila na úhradu zdravotní péče pro patnáct lůžek pacientů s Alzheimerovou chorobou.

Provozovatelé se dostali do potíží, a dokud to bylo možné, hradili alespoň splátky úvěru ve výši osmnáct miliónů korun. Do rekonstrukce původně značně zchátralé bývalé školy za čtyři roky vložili kolem dvaadvaceti miliónů, v aukci ale byla nemovitost prodána za 5,3 miliónu korun.

Milan Vojtek

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Neztratí střechu nad hlavou

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné