Neztratí střechu nad hlavou

Sanatorium v Jevišovce má dále pokračovat v provozu. Katastrofické vize s hrozbou vystěhování čtyř desítek obyvatel zařízení se s největší pravděpodobností nenaplní…

„Zatím jedeme na základě ústní dohody. Písemně bychom to měli mít ošetřeno na konci týdne, ve čtvrtek se má vydražitel vrátit z lázní a 29. července se sejdeme, abychom uzavřeli dohodu,“ řekla v pondělí Hana Tomášová, jednatelka společnosti, která komplex provozovala až do osudné dražby.

Druhé červencové pondělí získal areál v nucené dražbě nového majitele. Ubytovaným lidem, vesměs seniorům, postiženým Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou, hrozilo vystěhování. „Hospic bude nadále fungovat. Na tom už jsme se domluvili. Lidé se o střechu nad hlavou bát nemusí,“ dodala Tomášová.

Potíže sanatoria započaly v okamžiku, kdy Všeobecná zdravotní pojišťovna nepřistoupila na úhradu zdravotní péče pro patnáct lůžek pacientů s Alzheimerovou chorobou.

Provozovatelé se dostali do potíží, a dokud to bylo možné, hradili alespoň splátky úvěru ve výši osmnáct miliónů korun. Do rekonstrukce původně značně zchátralé bývalé školy za čtyři roky vložili kolem dvaadvaceti miliónů, v aukci ale byla nemovitost prodána za 5,3 miliónu korun.

Milan Vojtek

Právo

Neztratí střechu nad hlavou
Ohodnoťte tento článek!