Přejít na obsah

Nová JIP usnadní boj se smrtí

zpět
19.10.2010
Fakultní Thoamyerova nemocnice s poliklinikou, FTN
zvětšitFakultní Thoamyerova nemocnice s poliklinikou, FTNZdroj: www.ftn.cz

Fakultní Thoamyerova nemocnice s poliklinikou, FTN | Zdroj: www.ftn.cz

 

Nevyhovující hygienické podmínky, zastaralé vybavení. To byl někdejší obrázek jednotky intenzivní péče na urologickém oddělení Thomayerovy nemocnice. Od včerejška je to už naštěstí minulostí.

Oddělení prošlo kompletní rekonstrukcí a pacienti se dočkají nejen většího pohodlí, ale hlavně kvalitnější péče.

„Já jsem na tomto pavilonu absolvoval v sedmdesátých letech praxi. Když jsem se tu před pár roky byl podívat, s údivem jsem zjistil, že to tady vypadá stále stejně. Nevyhovující hygienické podmínky nakonec zapříčinily, že se nemocnice rozhodla oddělení zrekonstruovat,“ říká ředitel Thomayerky Karel Filip.

Rekonstrukce za šest milionů

S otevřením JIP urologie byla dokončena druhá etapa velké rekonstrukce pavilonu B4. V první fázi, která proběhla loni, byla obnovena ambulance v přízemí budovy. Poslední etapa plánovaná na příští rok počítá s rekonstrukcí operačních sálů.

V části nemocnice, kde se nachází nová JIP, bylo dříve lůžkové oddělení. Intenzivní péče se sem přestěhovala z přízemí budovy. Dva měsíce trvající rekonstrukce přišla nemocnici na téměř šest milionů korun.

„Z Prahy máme největší spádovou oblast a počet pacientů roste. Nová jednotka bude sloužit lidem s rakovinou prostaty či ledvin, dále pacientům trpícím urogenitální tuberkulózou a v neposlední řadě bude na JIPce poskytována transplantační péče,“ říká primář urologického oddělení Roman Zachoval.

Kromě čtyř lůžek intenzivní péče tu vznikl i speciální separovaný pokoj pro pacienty s přenosným onemocněním. Rekonstrukce, které krčská nemocnice chystá, zdaleka nejsou u konce.

„V příštím roce chceme do budovy B1 přestěhovat několik operačních sálů. Během prací na oddělení B4 se tam dočasně přemístí sál urologie, následovat ho bude gynekologie a hrudní chirurgie. Příští měsíc také představíme nový přístroj na léčbu rakoviny,“ přibližuje plány Thomayerovy nemocnice technik Václav Dvořák.


Klíčová slova

Autoři

Michaela Koubová, Regionální deník

Komentovat článek: Nová JIP usnadní boj se smrtí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Nová JIP usnadní boj se smrtí

Komentáře

1 komentář
k.k.k. šetří se  | 19. 10. 2010 10:10

Oznámení V rámci úsporných opatření vlády bude od dnešního dne při klinické smrti jasné bílé světlo na konci tunelu vypnuté!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné