Přejít na obsah

Nova: Lékařka odmítla ošetřit pacientku kolegy

zpět
16.7.2007

Lékařka v České Skalici odmítla ošetřit pacientku jiného lékaře, který byl právě na dovolené. Svůj postoj zdůvodnila tím, že s ním nemá dobré vztahy. Tím, že neposkytla nemocné pomoc, mohla podle prezidenta Svazu pacientů ČR Luboše Olejára spáchat trestný čin...

Uvedla to televize Nova.

„Je to trestné jednání. Svaz pacientů je připraven pacientce bezplatně poskytnout právníka, aby případ dotáhl do konce a aby pacientka byla odškodněna,“ řekl Olejár.

Lékař by měl poskytnout akutní ošetření i pacientovi, který není v jeho kartotéce. Pokud nemocný předloží podle informací Všeobecné zdravotní pojišťovny průkaz pojištěnce, musí ho lékař bezplatně ošetřit.

Pojišťovna mu neodkladnou péči proplatí i v případě, že s ní nemá smlouvu. Pravidlo platí u všech zdravotních pojišťoven.

Pacientka Dana Štěpánová má od lékařky potvrzení o tom, že ji nechtěla ošetřit. Vyžádala si ho poté, co ji doktorka odmítla. Ochotně jí doklad vystavila.

„Nejsem schopná se s panem kolegou (lékařem odmítnuté pacientky) domluvit… Já ale prostě nemůžu dělat neustále za všechny všechno,“ uvedla lékařka.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Nova: Lékařka odmítla ošetřit pacientku kolegy

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nova: Lékařka odmítla ošetřit pacientku kolegy

Komentáře

dalších 27 komentářů
Společenská dohoda v Re:Hon na doktory, nová společenská hra v ČR.  | 23. 07. 2007 23:22

Proč hon na doktory. Doktoři to chtějí ! Přece musejí přitlačit na pacienta aby si stěžoval. No tak si přitlačený pacient stěžuje.Myšlenka a konání je dotaženo do důsledku.

Petr Bouzek Hon na doktory, nová společenská hra v ČR.  | 23. 07. 2007 11:00

Hon na doktory, nová společenská hra v ČR.

Zdravotní péče je as Re:pokud měl nepřítomný lékař,jak někdo uvádí  | 18. 07. 2007 22:16

Realita je asi všem občanům zřejmá. Jinak by u té lékařky neotravovali a rovnou se snažili to přežít bez ní a případného kolegy. Že včas neposkytnutá zdravotní péče prodlužuje nemocnost, náklady léčby aj. Vytváří invalidy , mrtvé,polomrtvé,přežívající, ap. asi nevadí. Je to naprostý luxus a v naší zemi se nevyplatí,hlavně že se ze zákona platí.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné