Novák (ANO) odstoupí z představenstva Jihočeských nemocnic

Člen představenstva společnosti Jihočeské nemocnice za hnutí ANO Petr Novák ke 30. dubnu rezignuje na svou funkci. Ve stejný den ukončí také působení v představenstvu všech osmi krajských nemocnic.

Novák tyto pozice zastával od začátku letošního roku. Právě spor ohledně Jihočeských nemocnic způsobil rozpad koalice v Jihočeském kraji. Tu tvořily ANO, ČSSD a Jihočeši 2012. ANO vyčítalo sociálním demokratům vysoké odměny pro členy představenstev nemocnic, zejména pro předsedu představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Martina Bláhu.

„Rozhodl jsem se tak poté, co vyšlo najevo, že zástupci některých politických stran si v těchto orgánech za poslední roky vydělali desítky milionů korun,“ uvedl Novák dnes v tiskovém prohlášení. Podle serveru Neovlivni.cz Novákovi pozice ve vedení nemocnic zajišťovala zhruba stejné příjmy jako Bláhovi. Ten ročně ze svých funkcí pobírá 7,2 milionu korun.

Jihočeský kraj patrně povede koalice ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a Pro Jižní Čechy, která bude mít 28 zastupitelů z 55. Zástupci těchto subjektů by to měli oznámit v úterý.

Spory mezi ČSSD a ANO začaly na březnovém jednání zastupitelstva. ANO kritizovalo Bláhův plat. Navíc ANO poukazovalo na to, že Bláha nechává stavět pro Zimolu rekreační dům v Lipně nad Vltavou.

Stejné věci kritizovali i opoziční zastupitelé a snažili se získat dostatečnou podporu pro svolání mimořádného zastupitelstva. Iniciativa nakonec získala potřebný souhlas minimálně od třetiny zastupitelů a mimořádné zasedání se uskuteční 27. dubna.

Ohodnoťte tento článek!