Nové přístroje do šumperské porodnice

Šumperská nemocnice investovala do své porodnice další tři milióny korun. Po rekonstrukci porodního sálu směřovaly peníze tentokrát do nákupu nových operačních světel, kardiotokografů nebo ultrazvuku. Nová přístrojová technologie má přinést větší bezpečí rodičkám i jejich budoucím potomkům.

Kromě operačních světel zakoupila nemocnice do porodnice dva nové kardiotokografické přístroje pro monitorování plodů. Soubor přístrojových novinek pak doplnil nový ultrazvuk. „Jde o přístroj nejvyšší třídy, díky kterému můžeme budoucím maminkám nabídnout prvotrimestrální screening, kvůli kterému musely ještě donedávna cestovat do Olomouce,“ říká Harald Čadílek.

Nemocnice v loňském roce také zrekonstruovala svůj porodní sál. Kromě nové koupelny v ní mají budoucí maminky k dispozici i velkou relaxační vanu, ve které mohou během porodu odpočívat a ulevit si od bolesti.

Šumperská porodnice je mezi maminkami velmi oblíbená. Svědčí o tom i fakt, že jen za prvních šest měsíců letošního roku se ve zdejší porodnici narodilo celkem 425 dětí.

Do šumperské porodnice přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského či vzdálenějšího ústeckoorlického regionu. Zdejší porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Nemocnice také předloni zrušila poplatek za podání epidurální analgezie.

Porodnické oddělení má celkem tři porodní sály. Kromě porodního lůžka v něm maminky najdou řadu úlevových pomůcek, jakými jsou ribstole, rehabilitační míč nebo porodní vak. Nechybí ani CD s přehrávačem nebo aromalampa. Oddělení nabízí také cvičení a plavání pro budoucí maminky a také speciální přednášky pro nastávající rodiče. Nemocnice je nositelem titulu Baby Friendly Hospital. Porodnice disponuje celkem 22 lůžky a čtyřmi nadstandardními pokoji.

Ohodnoťte tento článek!