Nové přístroje přinesly do šumperské porodnice větší bezpečí

Ultrazvuk, Nemocnice Šumperk

Šumperská nemocnice investovala do své porodnice další tři milióny korun. Po rekonstrukci porodního sálu směřovaly tentokrát peníze do nákupu nových operačních světel, kardiotokografů nebo ultrazvuku. Nová přístrojová technologie přinese větší bezpečí rodičkám i jejich budoucím potomkům.

„Naše porodní sály jsou vybaveny novými operačními světly, které zajišťují kvalitnější osvětlení při ošetřování porodních poranění. Nová světla mají oproti těm starým nejen vyšší svítivost, ale díky LED technologii jsou také mnohem úspornější a i pro personál je jejich používání komfortnější,“ vysvětluje primář porodnicko-gynekologického oddělení MUDr. Harald Čadílek.

Kromě operačních světel zakoupila nemocnice do porodnice dva nové kardiotokografické přístroje pro monitorování plodů. Soubor přístrojových novinek pak doplnil nový ultrazvuk. „Jde o přístroj nejvyšší třídy, díky kterému můžeme budoucím maminkám nabídnout prvotrimestrální screening, kvůli kterému musely ještě donedávna cestovat do Olomouce,“ říká Harald Čadílek s tím, že na přístrojovém vybavení porodnice se v posledním roce rozhodně nešetřilo.

Nemocnice v loňském roce také zrekonstruovala svůj porodní sál. Kromě nové koupelny v ní mají budoucí maminky k dispozici i velkou relaxační vanu, ve které mohou během porodu odpočívat a ulevit si od bolesti.

Ohodnoťte tento článek!