Nové stanoviště záchranky v Ostrově se zatím stavět nebude

Nové výjezdové stanoviště záchranné služby v Ostrově se zatím stavět nebude. Karlovarský kraj, který ho chtěl stavět už na počátku roku 2015, chce raději počkat na možnost získání dotace.

Pokud by se to podařilo, mohlo by vzniknout lépe vybavené stanoviště, řekl ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák (ČSSD).

Kraj chtěl vybudovat v Ostrově stanoviště modulového typu. To by se v případě potřeby dalo dokonce celé přestěhovat. Jenže se ukázalo, že projektová cena okolo čtyř milionů korun byla nereálná a nabídková cena ve výběrovém řízení byla více než dvojnásobná. Kraj proto tendr zrušil.

„Budu dávat do rady na počátku roku návrh, abychom počkali na první výzvy z nového Integrovaného regionálního operačního programu. Tam by mohly být dotace i na tyto účely,“ uvedl Čermák.

Tím se stavba nového stanoviště minimálně o rok odloží. Záchranáři zatím dočasně sídlí v Jáchymově. Tam zatím zůstanou. Podle Čermáka je i varianta, že by město Ostrov vybudovalo centrální sídlo Integrovaného záchranného systému, kde by záchranná služba mohla najít nové sídlo.

Kraj nejprve uvažoval o umístění záchranné služby v budově speciální školy v Ostrově. Tam by ale byly nutné výrazné zásahy do okolí, například vykácení celé aleje. Kraj tak raději počká na peníze z Evropské unie.

Ohodnoťte tento článek!