Přejít na obsah

Nové traumacentrum shání lékaře. Sester i pacientů je dost

zpět
23.1.2009

Ještě v prosinci minulého roku nemělo nové trauma centrum v brněnských Bohunicích dostatek zaměstnanců a odborných lékařů pro řádný provoz. Dnes už má ale stavy téměř plné. Potvrdil to ředitel bohunické nemocnice Roman Kraus...

„Po prvním měsíci mohu říct, že už trauma centrum funguje bez problému, kapacitně zvládáme přísun pacientů a neustále doplňujeme personál, “ uvedl Kraus. Největší zájem o práci v trauma centru zatím mají zdravotní sestry. Ty bude bohunické zdravotní zařízení přijímat do konce března. „Sestřiček se nám hlásí dost. Chybí nám zatím lékaři na oddělení úrazové chirurgie, ale ty už brzy doplníme. Provoz trauma centra tím není nijak ohrožený, jen stávající lékaři mají více práce, “ tvrdí Kraus. Podle něj dobře funguje spolupráce se záchranáři. A to i přesto, že se lékaři původně obávali, že budou sanitky vozit pacienty stále do bývalého trauma centra v Úrazové nemocnici. „Obavy se nepotvrdily. Do úrazovky například už vůbec nejezdí pacienti s poraněním hlavy a mozku. Ty teď máme na starosti výhradně my, “ dodal Kraus. Trauma centrum se přestěhovalo do Bohunic právě z Úrazové nemocnice rozhodnutím ministerstva zdravotnictví v prosinci 2008.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Nové traumacentrum shání lékaře. Sester i…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nové traumacentrum shání lékaře. Sester i…

Komentáře

dalších 21 komentářů
ivancice nikdy vice byl jsem tam kratce  | 26. 01. 2009 11:11

ale uz tam nejsem

Jan do zdravotnictvi u nas naustoupi uz jen blazen  | 26. 01. 2009 08:49

Co bude snit chvili o kariere. Kariera se v nasich FN da budovat dnes uz jen tak, ze: 1. pracujete veskery volny cas a 30 let nemate ani dovolenou, pak mozna neco... 2. Jste svine, makate pro firmy, nicite ostatni atd. atd.

Vampír Re: nuda v Brně, nuda všude  | 25. 01. 2009 22:25

Ale u vás máte teď šanci na trochu srandy, jestli se tam Julda vrátí, ne?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné