Přejít na obsah

Nové zázemí dětského centra a dětské psychiatrie přinese lepší komfort péče

zpět
24.11.2015
zrekonstruované prostory Dětského centra Thomayerovy nemocnice
zvětšitzrekonstruované prostory Dětského centra Thomayerovy nemocniceZdroj: TN

zrekonstruované prostory Dětského centra Thomayerovy nemocnice | Zdroj: TN

 

Thomayerova nemocnice dokončila rozsáhlou rekonstrukci ambulancí oddělení dětské psychiatrie a pavilonu Dětského centra při TN. Přestavba za 3,7 milionů korun byla financována z norských fondů v rámci grantového programu CZ11 „Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“ projektu „ Komplexní systém ucelené rehabilitace rodiny zatížené psychiatrickou diagnózou některého z nich.“

Kromě zrekonstruovaných prostor získali lékaři také nové vybavení a výukové pomůcky pro práci s dětskými pacienty.

„Psychologové mají k dispozici nové testovací metody, terapeutické a diagnostické pomůcky pro děti, počítače a další specializované pomůcky. Velkým bonusem pro rodiče a děti jsou i samotné zrekonstruované prostory, které poskytují nové přívětivější prostředí pro léčbu“, uvádí Jana Šplíchalová, primářka oddělení dětské psychiatrie Thomayerovy nemocnice.

Vedle rekonstrukce na dětské psychiatrii prošla proměnou i část Dětského centra při Thomayerově nemocnici. „Konkrétně pavilon INKA, ve kterém probíhá ambulantní péče o rodiny zatížené psychiatrickou diagnózou některého z členů, zejména matky a dítěte“, doplňuje Jaroslava Lukešová, ředitelka Dětského centra při Thomayerově nemocnici.

Obě rekonstrukce jsou součástí komplexního grantového programu, jehož cílem je zlepšit léčbu a péči o tyto rodiny se záměrem předcházet nebo zmírnit příčiny ohrožení dítěte. Realizace projektu má zajistit optimální podmínky pro diagnostiku, terapii a podporu dlouhodobě psychicky nemocných dětských pacientů a matek s psychiatrickou zátěží, snížit nutnou dobu hospitalizace, předejít relapsům a sanovat celou rodinu tak, aby vytvořila funkční a udržitelný celek.

Na projekt celkem za 11,2 milionů korun získala Thomayerova nemocnice 9 milionů z norských fondů, 2,2 milionů investovala nemocnice z vlastních zdrojů. V rámci grantu jsou také zavedeny nové, dosud chybějící služby podpory matek přímo v terénu. Lékařský i nelékařský personál se zúčastní odborných kurzů zaměřených na rozšíření jejich znalostí.


Komentovat článek: Nové zázemí dětského centra a dětské…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné