Novoměstskou nemocnici už lidé podpořili 726.000 korunami

Na účtu veřejné sbírky na vybavení nového dětského oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku je k dnešnímu dni takřka 726.000 korun. Ve prospěch sbírky už se konalo několik benefičních akcí. Chystá ji i novoměstské gymnázium. Do sbírky přispěli také nizozemští evangelíci, kteří navštívili Jimramov, sdělila dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Tamara Pecková Homolová. Pavilon dětského oddělení staví Kraj Vysočina za 87 milionů korun. Dokončen bude na jaře 2019.

O sbírce se Nizozemci z městečka Zuid-Beijerland dozvěděli při své několikadenní návštěvě spřáteleného Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Jimramově, nemocnici věnovali asi 4000 korun, uvedla mluvčí. Novoměstští gymnazisté chtějí dětské oddělení podpořit benefičním bazarem a kavárnou ve středu 19. září.

Demolice staré budovy dětského oddělení začala v srpnu 2017 a v říjnu společnost PKS zahájila stavbu nové s parametry pasivního domu. Hrubá stavba už je dokončena. „V současné době se instalují sádrokartonové příčky a vzduchotechnika. Práce probíhají podle harmonogramu. Stavba by měla být předána v březnu 2019,“ uvedla mluvčí.

V dětském pavilonu bude 33 lůžek, z toho tři lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita se oproti původnímu dětskému oddělení zvýší o pět lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude zde vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod.

Novoměstskou nemocnici zřizuje od roku 2003 Kraj Vysočina. Nemocnice má 457 lůžek a v loňském roce hospitalizovala přes 19.000 lidí.

Ohodnoťte tento článek!