Novou patologii schválili i hygienici

Provoz nového hospodářského pavilonu karlovarské krajské nemocnice bude s největší pravděpodobností zahájen v listopadu letošního roku. V objektu budou umístěny stravovací provoz, prádelna, lékárna a patologie. Právě umístění patologie v jedné budově se stravovacím blokem budí u Karlovaráků rozpaky. Jak je to doopravdy?…

Karlovy Vary –

„Doopravdy je to tak, že stravovací provoz a patologie spolu naprosto nijak nesouvisejí a že obě pracoviště jsou od sebe zcela odloučena. Každý, kdo objekt hospodářského pavilonu zná, jistě potvrdí, že jde o skutečně rozlehlou budovu a je nepatřičné mluvit o jakémkoli sousedství,“ informuje tisková mluvčí nemocnice Zdeňka Marková. Zdůraznila rovněž, že technicky i projekčně schválili umístění obou pracovišť v pavilonu i hygienici, kteří vycházejí z mimořádně přísných předpisů, zejména pokud jde o zdravotnická zařízení.

„Neoficiálně řečeno, skutečná vzdálenost obou bloků je tak velká, jako kdyby šlo o jejich umístění v různých budovách,“ dodala Zdeňka Marková.

Dosavadní pracoviště patologie karlovarské nemocnice funguje v naprosto nevyhovujících prostorách pod budovou dětského oddělení.

„Pokud jde o harmonogram činností v novém objektu, přejímací řízení nového pavilonu bylo zahájeno v červenci. Byly při něm zjištěny drobné závady, které budou ještě do konce srpna odstraněny. Pak bude teprve následovat kolaudace,“ pokračuje Zdeňka Marková.

Současně s budovou byly předány i vnitřní technologie jednotlivých pracovišť, s výjimkou prádelny – zařízení dosud nebylo dodáno, protože na ně zatím chybějí peníze. Do dnešního dne bylo v rámci rekonstrukce proinvestováno asi 360 milionů korun.

SILVIE RISOVÁ, Plzeňský deník, 22.8.2001

Ohodnoťte tento článek!