Nový hejtman Rath odvolal představenstva pěti nemocnic

Titulní obrázek

Několik hodin po nástupu do funkce středočeského hejtmana začal David Rath provádět personální změny. Vyměnil představenstvo nemocnic v Benešově, Kolíně, Kladně, Mladé Boleslavi a Příbrami a očekává se, že v úterý budou odvoláni ředitelé těchto zařízení. Vyměnil také zástupce kraje v Bruselu, kde bude Středočeský kraj nyní reprezentovat člen ČSSD Marek Semerád…

Informoval o tom server iDnes.cz a Česká televize.

Rath v dnešním pořadu České televize Události komentáře řekl, že se nejedná o politickou pomstu, i když podle něj byla představenstva nemocnic doposud sestavena jen z prominentů a exponentů ODS. „Museli jsme odvolat stávající členy představenstva, aby mohla ČSSD plnit své předvolební sliby a zrušit poplatky v nemocnicích,“ uvedl Rath. Podle něj jsou nová představenstva na rozdíl od předchozích „zcela apolitická“.

Připustil, že v úterý nová představenstva odvolají dosavadní ředitele nemocnic. „Většina těchto ředitelů je podepsána pod velmi problematickými privatizačními smlouvami jak na jednotlivé provozy, tak na celé části těchto nemocnic, a myslím si, že to ještě bude mít další dohry,“ řekl Rath.

Středočeský kraj v Bruselu zastupuje Petr Hnízdo. Místo něj chce nový hejtman svého spolustraníka Marka Semeráda. Ten vede radnici v Cerhenicích na Kolínsku a sedí ve středočeském zastupitelstvu.

Rath ve funkci středočeského hejtmana vystřídal místopředsedu ODS Petra Bendla, který vedl kraj uplynulých osm let. Ratha dnes podpořilo 36 z celkového počtu 65 krajských zastupitelů. Vedle sociálních demokratů pro něj hlasovali také všichni komunisté.

ČTK

Nový hejtman Rath odvolal představenstva pěti nemocnic
Ohodnoťte tento článek!