Přejít na obsah

Nový hejtman Rath odvolal představenstva pěti nemocnic

zpět
25.11.2008

Několik hodin po nástupu do funkce středočeského hejtmana začal David Rath provádět personální změny. Vyměnil představenstvo nemocnic v Benešově, Kolíně, Kladně, Mladé Boleslavi a Příbrami a očekává se, že v úterý budou odvoláni ředitelé těchto zařízení. Vyměnil také zástupce kraje v Bruselu, kde bude Středočeský kraj nyní reprezentovat člen ČSSD Marek Semerád...

Informoval o tom server iDnes.cz a Česká televize.

Rath v dnešním pořadu České televize Události komentáře řekl, že se nejedná o politickou pomstu, i když podle něj byla představenstva nemocnic doposud sestavena jen z prominentů a exponentů ODS. „Museli jsme odvolat stávající členy představenstva, aby mohla ČSSD plnit své předvolební sliby a zrušit poplatky v nemocnicích,“ uvedl Rath. Podle něj jsou nová představenstva na rozdíl od předchozích „zcela apolitická“.

Připustil, že v úterý nová představenstva odvolají dosavadní ředitele nemocnic. „Většina těchto ředitelů je podepsána pod velmi problematickými privatizačními smlouvami jak na jednotlivé provozy, tak na celé části těchto nemocnic, a myslím si, že to ještě bude mít další dohry,“ řekl Rath.

Středočeský kraj v Bruselu zastupuje Petr Hnízdo. Místo něj chce nový hejtman svého spolustraníka Marka Semeráda. Ten vede radnici v Cerhenicích na Kolínsku a sedí ve středočeském zastupitelstvu.

Rath ve funkci středočeského hejtmana vystřídal místopředsedu ODS Petra Bendla, který vedl kraj uplynulých osm let. Ratha dnes podpořilo 36 z celkového počtu 65 krajských zastupitelů. Vedle sociálních demokratů pro něj hlasovali také všichni komunisté.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Nový hejtman Rath odvolal představenstva pěti…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nový hejtman Rath odvolal představenstva pěti…

Komentáře

dalších 68 komentářů
doktorka Re:Re:Re:Silver je pomatený  | 28. 11. 2008 12:49

Alice , jem i vás líto, na to se ani nedá nic napsat , kam vidíte bez brýlí ???

mira Re:špatný výraz  | 26. 11. 2008 10:43

Správný výraz,modro bolševik,již jste zapoměl kdo zakládal ODS.Dárečci jako Dyba,Kočárník,Vodička,neůspěšný kandidát KSČ Klaus a apod.Nebo to byli pravičáci od narození.Co potom od takové strany čekat,než to co doteď předvádí.Starýho psa novím kouskům nenaučíš.

Palba Re:Re:Re:Re:Re:špatný výraz  | 26. 11. 2008 08:02

Jan nOvý to je jen synonymum pro turbomegahlupáka! a zřejmě modrobolševika!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné