Přejít na obsah

Nový nemocniční pavilon v Opavě pomohou zaplatit peníze z EU

zpět
28.7.2014
stavba, rekonstrukce
zvětšitstavba, rekonstrukceZdroj: Shutterstock

stavba, rekonstrukce | Zdroj: Shutterstock

 

Evropská dotace pomůže uhradit náklady na budovaný pavilon interních oborů Slezské nemocnice v Opavě, který by se měl otevřít v polovině příštího roku. Výše dotace by mohla dosáhnout až 246 milionů korun, a pokrýt tak většinu nákladů na projekt za 300 milionů korun.

ČTK o tom informoval Michal Sobek, mluvčí Regionální rady Moravskoslezsko, která odpovídá za přerozdělování evropských peněz.

V pavilonu bude podle Sobka umístěno komplexní interní oddělení s ambulantní a lůžkovou částí. Jeho součástí bude také lůžková část plicního oddělení a ambulance. Měl by se tak zvýšit komfort a soukromí pacientů a rovněž zkvalitnit zázemí pro lékaře a personál. Stavba v areálu nemocnice, která je krajským zdravotnickým zařízením, začala letos v březnu.

„Je to další významná evropská investice do zlepšení zdravotnické péče v našem kraji, druhá nejvyšší po pavilonu chirurgických oborů ve frýdecko-místecké nemocnici. Výsledná výše dotace na opavský pavilon se bude odvíjet právě od dalších velkých, aktuálně probíhajících projektů,“ uvedla Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007 až 2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje, projekty musejí být uskutečněny a proplaceny do roku 2015. Regionální rada už podpořila přes 950 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields. Za uskutečněné projekty a jejich části doposud proplatila příjemcům téměř 13 miliard korun.


Komentovat článek: Nový nemocniční pavilon v Opavě pomohou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné