Přejít na obsah

Nový ředitel Úrazové nemocnice chce vyměnit její vedení

zpět
6.1.2009

Nový ředitel Úrazové nemocnice v Brně Karel Doležal chce obměnit její vedení. Do konce týdne představí tým lidí, který zařízení povede. Dnes to řekl novinářům. Doležala do funkce ředitele dosadili brněnští radní, kteří jako zástupci města od ledna za nemocnici odpovídají. Ještě v prosinci spadala pod ministerstvo zdravotnictví...

Doležal dnes naznačil, že v novém vedení zasednou lidé, kteří se o existenci nemocnice zasadili. Demonstrace za zachování nemocnice a petiční akce organizovali hlavně odboráři.

„Zítra (v úterý) si musím promluvit se všemi pracovníky, kteří připadají v úvahu. Ten personál, který to tady vybojoval, tak samozřejmě (na to) bude s napětím čekat,“ uvedl Doležal. Spolupracovníkům prý slibuje práci ve vedení asi na tři měsíce, za tu dobu by měli radní vyhlásit výběrové řízení na nového ředitele a vybrat ho. Doležal dnes potvrdil, že se do soutěže přihlásí. „Je to velká výzva pro kohokoli,“ řekl.

Doležal do Úrazové nemocnice odešel z Brna-Žabovřesk, kde byl zvolen místostarostou za ČSSD. Dřív působil ve vedení Nemocnice Milosrdných bratří i na ministerstvu zdravotnictví.

Jako nový ředitel chce Doležal jednat se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, s níž má nemocnice platnou jen půlroční smlouvu. Bude chtít rozšířit objem nasmlouvané péče, který pojišťovna od letoška o 66 ze 191 lůžek snížila. Řeší i personální obtíže - nemocnici k dnešku opustilo pět anesteziologů, kteří odešli do Fakultní nemocnice Brno. Jejich kolegové se podle ředitele zavázali, že si rozdělí služby, aby odchod nebyl na provozu nemocnice znát.

Úrazová nemocnice přešla pod Brno ze správy ministerstva zdravotnictví od 1. ledna. Na město ji převedl speciální zákon, který prosadili sociální demokraté. Ministerstvo zdravotnictví plánovalo nemocnici zrušit. Zaměstnanci nemocnice, zejména odboráři byli proti, organizovali petiční akce a demonstrace.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Nový ředitel Úrazové nemocnice chce vyměnit…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nový ředitel Úrazové nemocnice chce vyměnit…

Komentáře

dalších 8 komentářů
Apech Re:Re:Re:Budujeme socialismus  | 7. 01. 2009 13:04

Co se týče ekonomického vzdělání, mohli by si ho doplnit v kursech Bendla, Petrika Rubáše a spol. A co se týče té pojišťovny - dobrý nápad, konečně něco rozumnýho, inženýrku :-)))

Apech Re:Re:Re:Budujeme socialismus  | 7. 01. 2009 13:02

Co se týče ekonomického vzdělání, mohli by si ho doplnit v kursech Bendla, Petrika Rubáše a spol. A co se týče té pojišťovny - dobrý nápad, konečně něco rozumnýho, inženýrku :-)))

Marcela Sojáková Re:zatímco my "hou-no".  | 7. 01. 2009 12:59

Které druhé máte na mysli?? Po listopadu komunisté a jejich přisluhovači zašlápli legitimace do sněhu a přelili se do OF,oni i na STB měli vlastní OF,no a pak se přelili do různých stran.Takže směle můžete stát na straně jedněch bolševiků a bojovat proti druhým,co Vám síly budou stačit. Já to osobně považuji za promrhaný čas.Jednoho by mohla trknout ta vyšponovaná ideologická masáž jdoucí ze všech stran-tenhle dril mají pod kůží. Když chcete řešit jakýkoli věcný problém a máte jiný názor,vždy dostanete nějakým ideologickým pádlem po hlavě.Zkrátka nepřítel se musí vždy vytvářet,pojmenovat ,zařadit a odstranit. Na to byli a jsou naši politici kadeti.Obávám se,že media jim v tom povětšinou zdárně pomáhají.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné