Nový šéf nemocnice: Změny je potřeba dělat uvážlivě

křeslo, výpověď

Ředitel benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie Michal Oščipovský působil, stejně jako jeho předchůdce Milič Řepa, v Nemocnici Kutná Hora. Nový direktor benešovského ústavu je zatím pouze jeho řízením pověřený.

Žádnou revoluci, zejména pak ne personální, nechystá po svém nástupu na post šéfa benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie vlašimský lékař Michal Oščipovský. Změny, jak se vyjádřil exkluzivně pro Benešovský deník, je nejprve potřeba zvážit. Pokud by se měly uskutečnit, pak až po té, co bude jasné, že k tomu může dojít. Podle Oščipovského je totiž největším problémem firem krize personální.

„Myslím, že kolektiv kolem bývalého ředitele nemocnice Miliče Řepy byl a je dost silný na to, aby mohl pokračovat,“ míní nový šéf, který je zatím vedením benešovského ústavu pouze pověřený.

O tom, zda mu křeslo zůstane, rozhodne nejspíš výběrové řízení, které by podle informací měl vypsal největší akcionář nemocnice, Středočeský kraj.

„Doktor Řepa byl hodnocen jako úspěšný ředitel a jistě to nebyla jen jeho zásluha, ale také lidí, které si vybral a měl kolem sebe,“ je přesvědčen Michal Oščipovský s tím, že by chtěl právě proto navázat na práci svého předchůdce. Úmyslem ředitele Řepy byl například nákup magnetické rezonance. Stejné vize se nyní drží také jeho následník Michal Oščipovský.

Jeho hlavním současným cílem je zdárně dokončit investiční akce, které za svého tříletého působení v rozjel lékař z kutnohorské nemocnice Milič Řepa. A právě z kutnohorské nemocnice přišel do Benešova další direktor. „Benešovskou nemocnici ale už znám, protože tu působím jako internista už dva roky a jako konziliář jsem chodil i na porodnici, gynekologii, ortopedii a neurologii,“ prozradil nový ředitel.

Ohodnoťte tento článek!