Novým majitelem Šumperské nemocnice je lékař Martin Polach

Novým majitelem nemocnice v Šumperku, která byl součástí zdravotnické skupiny Agel, se dnes stal lékař a bývalý akcionář Agelu Martin Polach. ČTK to sdělil Polachův syn Martin Polach. Změna majitele společnosti Šumperská nemocnice souvisí s loňskou transakcí, při které Polach miliardáři Tomáši Chrenkovi prodal svůj čtvrtinový podíl v Agelu a výměnou za to mu Chrenek přenechal tuto nemocnici.

Šumperská nemocnice zjišťuje zdravotní péči pro zhruba 200.000 obyvatel.

„Změna vlastnické struktury nebude znamenat žádné změny pro pacienty a zaměstnance společnosti. Nový vlastník již deklaroval zájem nemocnici dále rozvíjet a dále zvyšovat úroveň služeb pacientům,“ stojí v tiskové zprávě nového majitele Šumperské nemocnice. Chrenek s Polachem měli mezi sebou podle médií spory. Kolik Polach za svůj čtvrtinový podíl v Agelu získal, nebylo zveřejněno.

Skupina Agel nyní v Česku provozuje deset nemocnic a několik dalších zdravotnických zařízení. Například v Olomouckém kraji si na 20 let od hejtmanství pronajala nemocnice ve Šternberku, Prostějově a Přerově. Od roku 2006 působí Agel prostřednictvím své dceřiné společnosti Agel SK i na Slovensku, kde provozuje čtyři nemocnice. Pod skupinu spadá síť akreditovaných zdravotnických laboratoří, ústavních a veřejných lékáren a distribuční společnost MARTEK MEDICAL.

V Česku skupina Agel zaměstnává 7500 lidí a ročně hospitalizuje přes 170.000 pacientů. Hodnotu Agelu odhaduje odborný posudek na 17 miliard Kč, některé zdroje uvádějí, že prodejní cena firmy je kolem deseti miliard korun.

Novým majitelem Šumperské nemocnice je lékař Martin Polach
Ohodnoťte tento článek!