Přejít na obsah

Novým ředitelem břeclavské nemocnice bude Jiří Jurník

zpět
29.1.2016
Ilustrační foto; ruce, dohoda, smlouva
zvětšitIlustrační foto; ruce, dohoda, smlouva
Autor: Shutterstock

Ilustrační foto; ruce, dohoda, smlouva | Autor: Shutterstock

 

Ředitelem Nemocnice Břeclav se od února stane dosavadní náměstek ředitele Jiří Jurník. Do funkce ho schválila Rada Jihomoravského kraje, který je zřizovatelem nemocnice.

ČTK to sdělila mluvčí kraje Eliška Windová. Jurník vede zařízení od prosince, kdy skončila ředitelka Janka Bambasová. Odstoupila s odůvodněním, že se chce věnovat odborné profesi gynekoložky. Důvodem ale mohly být i dluhy zařízení, podle hejtmanova náměstka Marka Šlapala (ČSSD) nemocnice dlužila desítky milionů korun.

Jurníkovi dnes předal jmenovací dekret hejtman Michal Hašek (ČSSD). „Radní rozhodli jednomyslně. Berte to jako silný mandát pro výkon své funkce. Břeclav si zaslouží dobrého manažera. Já věřím, že situaci v nemocnici stabilizujete a ve spolupráci se zřizovatelem bude fungovat,“ řekl Hašek Jurníkovi.

Šlapal už po rezignaci Bambasové řekl, že kraj chce dluhy nemocnice řešit, ale učiní tak tehdy, až bude jednoznačná součinnost mezi vedením nemocnice a krajem. Zároveň však upozornil, že dluhy nejsou jediná záležitost. „Míra zadlužení je jedna věc, ale spokojenost pacientů je druhá. A tam jsem zaznamenal také dluhy, které jsou mnohem zásadnější než ty finanční,“ doplnil Šlapal.

Podle něj je úkolem nového ředitele jednak dostat nemocnici z dluhů, ale také zachovat péči ke spokojenosti pacientů. Ke zlepšení situace plánuje kraj několik kroků. „Je to především zajištění energetických úspor a restrukturalizace některých oddělení. Je to komplikované u tohoto typu nemocnic, protože nemůže hrát roli pouze ekonomická efektivita, ale musíme myslet také na regionální dostupnost. Budeme proto hledat kompromis, aby se nemocnice nepropadala, ale byla zároveň dostupná,“ řekl už dříve Šlapal.

Jihomoravský kraj provozuje vedle nemocnice v Břeclavi i nemocnice ve Znojmě, Ivančicích, Letovicích, Vyškově, Tišnově, Hodoníně a Kyjově. Podle Šlapala jsou zařízení vesměs v kladných číslech, což však u Břeclavi nebylo. Od loňského léta kraj provozuje také nemocnici v Hustopečích.


Komentovat článek: Novým ředitelem břeclavské nemocnice bude Jiří…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné