Přejít na obsah

Novým šéfem královéhradecké záchranky bude Jiří Mašek

zpět
28.4.2011
sanitka, záchranka, záchranná služba
zvětšitsanitka, záchranka, záchranná službaZdroj: ZZS HMP

sanitka, záchranka, záchranná služba | Zdroj: ZZS HMP

 

Zdravotnickou záchrannou službu Královéhradeckého kraje povede od 1. května dosavadní zdravotnický náměstek této organizace Jiří Mašek. Ve funkci nahradí ředitele Ladislava Žabku. Dnes o tom na základě doporučení výběrové komise rozhodli krajští radní. ČTK o tom informoval mluvčí hejtmanství Imrich Dioszegi.

Výběrového řízení se zúčastnili tři kandidáti. „Všichni tři kandidáti působí na manažerských postech naší záchranné služby. Vedle dosavadního ředitele Ladislava Žabky a jeho náměstka Jiřího Maška se konkurzu zúčastnil také vedoucí náchodského střediska záchranné služby Libor Seneta,“ uvedla krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková.

Žabka stál v čele krajské záchranné služby od roku 2002, kdy ministr zdravotnictví Bohumil Fišer odvolal jeho předchůdce Jiřího Štětinu. Královéhradecká záchranná služba má své stanoviště ve 13 městech, v roce 2010 uvolnil kraj na její provoz 157 milionů korun. Nedávno provedený audit upozornil na to, že vedení záchranné služby koupilo zbytečně drahé vozy, podle auditorů existovalo také podezření na úmyslnou manipulaci se soutěží.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Novým šéfem královéhradecké záchranky bude Jiří…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné