Přejít na obsah

NSS potvrdil půlmilionovou pokutu pro Krajskou zdravotní

zpět
7.9.2015
soud
zvětšitsoudZdroj: Shutterstock

soud | Zdroj: Shutterstock

 

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil půlmilionovou pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro ústeckou Krajskou zdravotní, která spravuje pět nemocnic. Chybovala při nákupu přístrojového vybavení pro nemocnice v Chomutově a Mostě. Vyplývá to z informací na webu NSS.

Krajská zdravotní požadovala od firem dodávku tří přístrojů, digitálního mamografu, CT přístroje a plicního ventilátoru, včetně souvisejících instalačních a servisních služeb.

Zakázku přidělila společnosti Hospimed, ÚOHS se dotázal ostatních dodavatelů, kteří si vyzvedli zadávací dokumentaci, proč nabídku nepodali. Šest z nich odpovědělo, že neměli ve svém portfoliu všechny tři přístroje, a soutěže o zakázku se proto zúčastnit nemohli.

„V případě, kdy je předmět zakázky vymezen příliš široce a zadavatel požaduje plnění, která spolu vzájemně nesouvisí, a současně je zapovězeno plnění částí zakázky, dopouští se zadavatel vůči dodavatelům diskriminačního postupu,“ uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle něj šlo o dodávku natolik rozdílných lékařských přístrojů, že neexistovaly žádné objektivní důvody, na jejichž základě bylo nutné nakupovat všechny tři lékařské přístroje dohromady. Platnost pokuty už před rokem potvrdil Krajský soud v Brně.

Krajská zdravotní spravuje pět velkých nemocnic v Ústeckém kraji. V posledních letech dostala několik pokut za veřejné zakázky, například za chybné zadávání veřejné zakázky na výběr distributora léků.


Komentovat článek: NSS potvrdil půlmilionovou pokutu pro Krajskou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné