Přejít na obsah

Nwelati špičkuje Ratha: Jsem ředitel nemocnice

zpět
1.4.2011
David Rath
zvětšitDavid RathZdroj: PSP ČR

David Rath | Zdroj: PSP ČR

 

V půlhodinové přerušení práce a demonstraci lékařů i sester přeroste v úterý spor zaměstnanců Klaudiánovy nemocnice s vedením Středočeského kraje. Teď se však do celého sporu vložili také opoziční politici.

ODS kritizuje odvolání dvou primářů nemocnice, kteří organizovali petici proti tendru na stavbu nového pavilonu.

„Trestání zaměstnanců, kteří profesně nepochybili, za jejich názory je návratem do dob dávno minulých,“ řekl novinářům mladoboleslavský primátor a krajský zastupitel za ODS Raduan Nwelati.

Ten přešel do funkce primátora z pozice ředitele nemocnice a je de facto tedy jejím uvolněným šéfem. Ředitel nemocnice by podle něj měl své rozhodnutí přehodnotit a primářům se omluvit. Uvedl to v prohlášení, které zaslal Boleslavskému deníku.

Politizace?

„K tomu jen mohu říci, že nás velmi mrzí politizace celé záležitosti. Za názory nikoho netrestáme,“ uvedla mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková.

Lékaři podle ODS údajně doplatili na to, že zorganizovali petici proti tendru na stavbu nového interního pavilonu za 450 milionů, kterou podepsalo šest stovek lékařů a sester. Odvolán byl primář operačních sálů a výběrové řízení bylo vypsáno i na šéfa neurologie.

ODS tvrdí, že kraj se snaží zaměstnance nemocnice zastrašit. Odvolání primářů bylo podle ní na popud hejtmana Davida Ratha (ČSSD).

Nwelati uvedl, že kvůli záležitosti navštíví šéfa nemocnice Ladislava Horáka. Je ale podle něj otázkou, zda pochodí, neboť personální věci má prý v nemocnici na starosti senátor Vladimír Dryml (ČSSD), jenž tam působí jako poradce pro restrukturalizaci.


Komentovat článek: Nwelati špičkuje Ratha: Jsem ředitel nemocnice

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Nwelati špičkuje Ratha: Jsem ředitel nemocnice

Komentáře

1 komentář
challenger Zločinec drath ksindl Nwellati  | 2. 04. 2011 10:56

dva hnědobolševičtí ksindlíci se vzájemně špičkují. svoboda projevu přirozeně platí, ale jen, pokud se to ksindlíkům hnedobolševickým hodí do krámu. Myslím, že doktoři by neměli v tomto případě reflektovat na vyhlášení konkurzu na primáře. Prostě musejí ukázat hnědobolševickým ksindlíkům, že pokud si budou takto počínat, že budou mít buď primáře předchozího anebo žádného. A pokud by náhodou vyhrál primář jiný, jeho podřízená mu to jako hnědobolševické bonzácké sketě musí řádně oslavit. Tak jako na Kladně, soudruzi, když jim ji nedají sami voliči, musejí se postarat lékaři sami a účel v tomto případě musí světit prostředky. Když získají statečná primáři naši podporu, získají taky velkou moc, protože hnědobolševický ksindl nakonec zjistí, že s nimi prostě nehne.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné