Přejít na obsah

Nymburská nemocnice: zase nejistá budoucnost?

zpět
13.2.2008

Nový provozovatel nymburské nemocnice, firma PP Hospitals, má podle reportáží televize Nova vážné problémy ve dvou dalších nemocnicích, které spravuje. A to v Českém Brodě a Brandýse nad Labem. Nečeká stejný osud i nemocnici v Nymburce? V nemocnici v Českém Brodě i podle zjištění Deníku panuje neutěšený stav. Zdravotní sestry i sanitáři podávají výpovědi ve velkém kvůli snížení platového výměru, ale i špatné komunikaci s vedením nemocnice...

Bídné jsou pak poměry na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných, kde například není pro pacienty dost čistého prádla, žínek a dalších potřeb. Problémy má PP Hospitals i v Brandýse nad Labem. A veřejnost na Nymbursku už se pod tlakem těchto informací začíná bát.

„Jestli to v Nymburce dopadne stejně, tak to bude katastrofa,“ nechala se slyšet Nymburačka Petra Matoušková. I starostové obcí v okolí Českého Brodu potvrzují, že místní lidé si na kvalitu péče v českobrodské nemocnici stěžují a raději jezdí do Prahy.

Vedení nymburské radnice ani zastupitelé si ale nepřipouštějí žádné obavy, že by vybrali špatného provozovatele.

„Nemyslím si, že pronajmout nemocnici firmě PP Hospitals by byla chyba. Věřím tomu, že nemocnice v Nymburce bude prosperovat,“ řekl místostarosta Miloš Petera. A podobně reagoval i starosta Ladislav Kutík.

Lékaři zatím očekávají, co bude dál. „Nový ředitel Martin Tvarůžek se nám představil a plány společnosti PP Hospitals znějí lákavě. Podle mých zkušeností ale víc záleží na činech,“ myslí si primář gynekologickoporodnického oddělení nymburské nemocnice Aleš Toman.

Ředitel Martin Tvarůžek byl v době odvysílání televizních reportáží v zahraničí. Nymburskému deníku se vyjádřil jeho zástupce Luboš Zimola. „Snažím se s PP Hospitals spolupracovat, aby nemocnice fungovala bez problémů a nedošlo k žádnému omezení zdravotní péče,“ uvedl.

Olga Ševčíková, Týdeník Nymbursko


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Týdeník Nymbursko

Komentovat článek: Nymburská nemocnice: zase nejistá budoucnost?

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nymburská nemocnice: zase nejistá budoucnost?

Komentáře

dalších 12 komentářů
Občáneček Miniaturní Re:PP Hospital  | 13. 02. 2008 19:50

Jistě.Oni vlastně všude slibují a skutek pak utek.Určitě nikdo nehledá odpověď na otázku kdo je v konkrétních ústavech doporučoval a protěžoval.Jejich taktika je úzce spojena s využíváním peněz a nebráním se říci tvz.přeléváním peněz z akcí města do jejich soukromé sféry.Bohužel,vše pod rouškou transparentnosti a průhlednosti.Odpovědní to neumožní rozkrýt.Tak si opečovávejte.A kdyby nebrali telefon, jsou na horách.

mirek mirek Re:PP Hospitals s.r.o.  | 13. 02. 2008 18:08

Jo pane kamarád chce taky dobře žít,tak proč by jsme mu nepřihráli,ne.

MUDr Jiří PP Hospital  | 13. 02. 2008 17:13

Hlavně že v lonském roce tato firma naslibovala,jak obrovské investice dá do nemocnice v Brandýse a jak tam bude jedině činnost zlepšovat a rozšiřovat. Díky tomu také vyhrála výběrové řízení a tuto nemocnici od Středočeského kraje získala. Další zájemci o tuto nemocnici, kteří měli s ní poctivé úmysly a neslibovali nereálné věci, měli smůlu.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné