Nymburská nemocnice: zase nejistá budoucnost?

Titulní obrázek

Nový provozovatel nymburské nemocnice, firma PP Hospitals, má podle reportáží televize Nova vážné problémy ve dvou dalších nemocnicích, které spravuje. A to v Českém Brodě a Brandýse nad Labem. Nečeká stejný osud i nemocnici v Nymburce?
V nemocnici v Českém Brodě i podle zjištění Deníku panuje neutěšený stav. Zdravotní sestry i sanitáři podávají výpovědi ve velkém kvůli snížení platového výměru, ale i špatné komunikaci s vedením nemocnice…

Bídné jsou pak poměry na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných, kde například není pro pacienty dost čistého prádla, žínek a dalších potřeb. Problémy má PP Hospitals i v Brandýse nad Labem. A veřejnost na Nymbursku už se pod tlakem těchto informací začíná bát.

„Jestli to v Nymburce dopadne stejně, tak to bude katastrofa,“ nechala se slyšet Nymburačka Petra Matoušková. I starostové obcí v okolí Českého Brodu potvrzují, že místní lidé si na kvalitu péče v českobrodské nemocnici stěžují a raději jezdí do Prahy.

Vedení nymburské radnice ani zastupitelé si ale nepřipouštějí žádné obavy, že by vybrali špatného provozovatele.

„Nemyslím si, že pronajmout nemocnici firmě PP Hospitals by byla chyba. Věřím tomu, že nemocnice v Nymburce bude prosperovat,“ řekl místostarosta Miloš Petera. A podobně reagoval i starosta Ladislav Kutík.

Lékaři zatím očekávají, co bude dál. „Nový ředitel Martin Tvarůžek se nám představil a plány společnosti PP Hospitals znějí lákavě. Podle mých zkušeností ale víc záleží na činech,“ myslí si primář gynekologickoporodnického oddělení nymburské nemocnice Aleš Toman.

Ředitel Martin Tvarůžek byl v době odvysílání televizních reportáží v zahraničí. Nymburskému deníku se vyjádřil jeho zástupce Luboš Zimola. „Snažím se s PP Hospitals spolupracovat, aby nemocnice fungovala bez problémů a nedošlo k žádnému omezení zdravotní péče,“ uvedl.

Olga Ševčíková, Týdeník Nymbursko

Nymburská nemocnice: zase nejistá budoucnost?
Ohodnoťte tento článek!