O nemocnice je zájem

Titulní obrázek

O nemocnici v Mělníku a Léčebnu dlouhodobě nemocných ve Vojkově je velký zájem.
Ve čtvrtek Středočeský kraj obdržel celkem 15 oficiálních nabídek na koupi či dlouhodobý pronájem těchto zdravotnických zařízení…

O Mělnickou nemocnici má zájem 6 soukromých subjektů, o léčebnu ve Vojkově 9 společností. „Celkem 15 podaných nabídek je jednoznačným příslibem, že komise bude mít z čeho vybírat. Velký zájem jednoznačně potvrzuje, že se nám podařilo nastavit transparentní a rovné podmínky soutěže,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS).

S tím ovšem nesouhlasí levicová opozice, která privatizaci nemocnic kritizuje. Kraj přitom už prodal 9 nemocnic a ponechává si jen 5 největších.

Ve čtvrtek odpoledne zasedala krajská komise pro otevírání obálek s nabídkami. Podle jejího závěru všechny doručené nabídky splnily formální náležitosti a žádná tedy nemusela být vyřazena. „Ještě do konce října posoudí nabídky výběrové komise. Následovat bude jednání krajské rady a zastupitelstva. Předpokládám, že do konce listopadu by mělo být rozhodnuto o nabyvatelích,“ upřesnil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Josef Kantůrek (ODS).

Právo

O nemocnice je zájem
Ohodnoťte tento článek!