Přejít na obsah

O nemocnice je zájem

zpět
19.10.2007

O nemocnici v Mělníku a Léčebnu dlouhodobě nemocných ve Vojkově je velký zájem. Ve čtvrtek Středočeský kraj obdržel celkem 15 oficiálních nabídek na koupi či dlouhodobý pronájem těchto zdravotnických zařízení...

O Mělnickou nemocnici má zájem 6 soukromých subjektů, o léčebnu ve Vojkově 9 společností. „Celkem 15 podaných nabídek je jednoznačným příslibem, že komise bude mít z čeho vybírat. Velký zájem jednoznačně potvrzuje, že se nám podařilo nastavit transparentní a rovné podmínky soutěže,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS).

S tím ovšem nesouhlasí levicová opozice, která privatizaci nemocnic kritizuje. Kraj přitom už prodal 9 nemocnic a ponechává si jen 5 největších.

Ve čtvrtek odpoledne zasedala krajská komise pro otevírání obálek s nabídkami. Podle jejího závěru všechny doručené nabídky splnily formální náležitosti a žádná tedy nemusela být vyřazena. „Ještě do konce října posoudí nabídky výběrové komise. Následovat bude jednání krajské rady a zastupitelstva. Předpokládám, že do konce listopadu by mělo být rozhodnuto o nabyvatelích,“ upřesnil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Josef Kantůrek (ODS).

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: O nemocnice je zájem

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku O nemocnice je zájem

Komentáře

další 2 komentáře
Petr Bouzek Něco kupuji abych na tom vydělal. To je základní zákon ekonomiky. Proč tedy někdo kupuje něco, co j  | 20. 10. 2007 12:57

Určtě ne, aby provozoval dosavadní prodělečnou činnost. Zdravotní pojišťovny v příštích letech nebudou své úhrady nijak navyšovat a pokud budou, tak ne směrem ke zdravotnickým zařízením ale směrem ke klientům. Budou o ně bojovat. Takže asi půjde o to, něco získat a pak to nějak, zcela jinak využít. Jsme země modrých tunelů a Klausova zločineckého kapitalismu. A stejně jsme nepoučitelní.

Optimist Bude tržba za prodej  | 19. 10. 2007 09:58

Konečně bude mít kraj finance na provozování zrušených pohotovostí v kraji.........

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné