Přejít na obsah

O nezdravých potravinách ve školách opět jednala ministerstva

zpět
13.8.2015
dítě, obezita, nadváha
zvětšitdítě, obezita, nadváhaZdroj: promotehealth.info

dítě, obezita, nadváha | Zdroj: promotehealth.info

 

O vyhlášce vymezující nezdravé potraviny, které se podle novely školského zákona nebudou smět od 1. září prodávat ve školách a školských zařízeních, dnes znovu jednali zástupci ministerstev školství a zdravotnictví.

Ministerstvo školství má k návrhu výhrady, které by měl spolupracující resort příští týden do návrhu zapracovat. ČTK o tom informovalo tiskové oddělení ministerstva školství.

Jeho cílem je podle tiskové zprávy především srozumitelná a jednoznačná vyhláška pro školy, jejíž dodržování bude možné kontrolovat. „Pro legislativní ukotvení je také důležité, aby vyhláška přispěla k zdravějšímu životnímu stylu dětí, žáků a studentů a nepředstavovala pro podnikatele zvýšenou administrativní zátěž,“ uvedlo ministerstvo.

Konkrétní termín, kdy bude vyhláška schválena, v tuto chvíli zatím nepadl. Záleží na vývoji jednání. Pak budou informovány školy i odborná veřejnost.

Novela školského zákona, která byla schválena ještě v době úřadování ministra Marcela Chládka (ČSSD), by měla zamezit prodeji nezdravých potravin a nápojů ve školních bufetech i automatech. Jejich nabídka může být jednou z příčin vyššího počtu obézních dětí.


Komentovat článek: O nezdravých potravinách ve školách opět…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné