O pronájmu nemocnice v Kutné Hoře jedná radnice s dvěma firmami

Od záměru pronajmout Nemocnici s ambulantní částí v Kutné Hoře provozovateli, který by ji zachoval jako zdravotnické zařízení, radnice neupustila. O pronájem projevily zájem čtyři firmy. „Rada na doporučení komise zúžila počet uchazečů na dva. Zůstaly nám firmy Mediterra a Mediprof,“ uvedl starosta Ivo Šalátek..

Kutná Hora – Od záměru pronajmout Nemocnici s ambulantní částí v Kutné Hoře provozovateli, který by ji zachoval jako zdravotnické zařízení, radnice neupustila. O pronájem projevily zájem čtyři firmy.

„Rada na doporučení komise, která hodnotila nabídky, zúžila počet uchazečů na dva. Zůstaly nám firmy Mediterra a Mediprof,“ upřesnil kutnohorský starosta Ivo Šalátek. Obě firmy se nyní blíže seznamují se situací v nemocnici.

„Na to mají čas do konce prázdnin s tím, že do konce září by měly předložit v případě dalšího zájmu konkrétnější nabídky na pronájem zařízení,“ uvedl starosta a dodal:

„Obě firmy, jak Mediterra tak Mediprof, by v případě úspěchu chtěly nemocnici provozovat od 1. ledna.“

Podle místostarosty Kutné Hory Václava Vančury je však docela možné, že město nakonec z nabídek nevybere.

„Pak uděláme s největší pravděpodobností to, že nemocnici přetransformujeme na akciovou společnost,“ předeslal Vančura. Cílem razantní změny je zlepšit hospodaření ústavu.

Kutnohorský deník

Ohodnoťte tento článek!