O provozování bruntálské nemocnice usiluje Euromednet

Do výběrového řízení na pronájem a provozování bruntálské nemocnice se přihlásil pouze jediný zájemce. “ Rada města na svém zasedání 23. srpna stanoví další postup,“ řekl mluvčí městského úřadu Jiří Ondrášek…

Bruntál – Dodal, že zatím není možné uvést žádné další informace.

Jediným zájemcem o provozování nemocnice je společnost Euromednet, což potvrdila také mluvčí firmy Simona Součková. “ Společnost Euromednet se do výběrového řízení přihlásila proto, že vždy deklarovala, že se nezříká zodpovědnosti za poskytování zdravotní péče v bruntálském regionu,“ uvedla Součková.

Bruntálskou nemocnici koupila spolu s ostravskou Vítkovickou nemocnicí blahoslavené Marie Antoníny ( nyní Vítkovickou nemocnicí) letos na jaře právě třinecká společnost Euromednet. Krátce poté ji však kvůli špatné ekonomické situaci poslala do konkurzu.

Nemocnice Bruntál měla před vyhlášením konkurzu ztrátu zhruba 53 milionů korun a nekryté dluhy asi 100 milionů korun. Firma Euromednet už tehdy oznámila, že se do výběrového řízení chce přihlásit.

Provoz bruntálské nemocnice dočasně převzala nemocnice v Rýmařově, kterou Euromednet rovněž ovládá. V Rýmařově zůstala interna s jednotkou intenzivní péče, oddělení ošetřovatelské péče, lůžkové oddělení rehabilitace a všechny stávající ambulance.

Do Bruntálu se naopak stěhovaly chirurgické obory. Nemocnice Rýmařov rovněž převzala zhruba 300 pracovníků, kteří zajišťují péči v Bruntále. Z Rýmařova se do Bruntálu převáděly i některé zdravotnické přístroje.

Skupina Euromednet vlastní nebo manažersky řídí deset zdravotnických zařízení na Moravě. Kumulovaný obrat firem, které jsou ve vlastnictví firmy Euromednet, činil za rok 2004 dvě miliardy korun.

ČTK

O provozování bruntálské nemocnice usiluje Euromednet
Ohodnoťte tento článek!