Přejít na obsah

O vakcíny zadarmo není zájem

zpět
7.3.2010
injekce, očkování, vakcína
zvětšitinjekce, očkování, vakcínaZdroj: www.getaklue.com

injekce, očkování, vakcína | Zdroj: www.getaklue.com

 

Očkování proti prasečí chřipce lidé využívají jen zřídka, vakcíny budou na příští období.

Očkování proti pandemické chřipce stále pokračuje. Obyvatelé Mostecka mohou využít dobrovolného očkování proti prasečí chřipce zdarma. I přes rozsáhlou kampaň ale lidé v celé České republice o tento druh očkování neprojevují zájem. Lidé tvrdí, že očkování mělo přijít dříve. Zájem neprojevili ani sami lékaři. V mostecké nemocnici se nechalo očkovat pouze sto z jednoho tisíce určených zaměstnanců. „Očkování je bezplatné, zájemce nehradí ani regulační poplatek,“ uvedl Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou spadá i nemocnice v Mostě. „Hlavní důvody neochoty zdravotníků z mostecké nemocnice k očkování nejsou odlišné od převažujících důvodů u ostatních potenciálních očkovanců z řad zdravotníků i veřejnosti. Existují dva uváděné důvody pro odmítnutí oočkování: prvním je obava z vakcíny, případně vedlejších účinků, druhá obava se opírá o domněnku, že vakcinace je prováděna v nevhodném období, respektive pozdě,“ vysvětlil Vondra. Vakcinační centrum mostecké nemocnice se nachází ve vstupní hale budovy polikliniky, v odběrové místnosti a je otevřené v pondělí a ve čtvrtek od jedné hodiny odpolední. Očkovat lze dospělé i děti od tří let věku. Mostecké vakcinační centrum kvůli očkování zatím navštívilo 320 lidí. Okruh osob určených pro očkování proti prasečí chřipce rozšířila vláda České republiky poté, co množství dodaných vakcín několikanásobně převyšovalo poptávku původně vytýčené skupiny lidí.

Předtím byly vakcíny vyčleněny pro vybrané skupiny chronicky nemocných a pro lidi důležité pro chod státu. Chřipka je teď zřejmě na ústupu. „Četnost záchytu pandemické chřipky je nepoměrně nižší než ve vrcholu, což bylo v 48 týdnu minulého roku,“ sdělil Josef Trmal, ředitel krajské hygienické stanice, podle kterého je k tomu několik důvodů. „V době, kdy je mráz, jsme nikdy nepozorovali nárůst v počtu onemocnění. Druhým důvodem jsou prázdniny. Děti se ve školách nemohly infikovat. Třetí důvod je, že přítomnost pandemického viru už je několik měsíců a populace se promořuje, což znamená, že spousta lidí chřipku prodělala a přešla. Po překonání chřipky nastupuje imunita a s dalšího šíření tito lidé vypadnou,“ vysvětlil Trmal. Očkování bylo objednáváno v dobré vůli, nikdo netušil, jak chřipka bude probíhat. Že vakcíny přebývají, není jen problémČeskérepubliky. Podle odborníků bude látka proti viru pandemic H1N1 zahrnuta ve vakcinách pro běžnou (sezonní) chřipku. Ostatně, případů prasečí chřipky je podstatně víc, než hygienici zaznamenají, podle některých odhadů vir H1N1 prodělala většina lidí nemocných chřipkou. V Ústeckém kraji bylo od června minulého roku potvrzeno 208 případů prasečí chřipky. Pět lidí kvůli chřipce na severu zemřelo.


Komentovat článek: O vakcíny zadarmo není zájem

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku O vakcíny zadarmo není zájem

Komentáře

dalších 5 komentářů
Jan Řezák Anebo ...  | 8. 03. 2010 09:43

... co to nacpat kravám (nemyslím Juráskovou), aby to dostaly do mlíka a všichni by to pak pili a byli zdraví.

Jan Řezák Ať se navzájem ...  | 8. 03. 2010 09:41

... naočkují Beran s Prymulou, tyhle farmaprostituti, dále Jurásková (ještě do druhého ramene) a Šnajdr - toho nejraději očkovat do oka. A vakcinační expert Vít by jim k tomu mohl vyprávět o skvělé účinnosti a hrozící pandemii.

BLB Je to pravda?  | 7. 03. 2010 22:17

Že vakcinace proti chřipce prasečí snižuje plodnost?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné