Přejít na obsah

Oba jsou v šoku. Jak hejtman, tak i ředitel turnovské nemocnice

zpět
15.10.2010
jednání
zvětšitjednáníZdroj: royaloakfarmmllc.com

jednání | Zdroj: royaloakfarmmllc.com

 

Informace o vypovězení smlouvy turnovské nemocnice krajským záchranářům vyvolala ostré vyjádření hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera.

Ten je dle svých slov šokován postupem ředitele nemocnice Tomáše Slámy. Podle něj to povede pouze ke snížení akceschopnosti a prodloužení doby dojezdu k případům.

Nyní vyjíždí zdravotnická záchranná služba z Turnova, pokud bude vyjíždět až z Liberce nabere zpoždění minimálně patnáct minut, a to bude při záchraně lidských životů hrát významnou roli.

„Pokud nenajdeme trvalou adekvátní náhradu, tak bude muset záchranná služba dojíždět do Turnova až z Liberce a dalších výjezdových stanovišť. Zákonná patnáctiminutová doba sice bude dodržena, ale u případů, kdy jde o minuty, může jednání pana ředitele Slámy opravdu ohrozit současný komfort péče o pacienty. Nejsou to pozitivní zprávy pro záchranku, pro kraj, ale především pro občany Turnovska,“ upozorňuje Eichler.

Ředitel je v šoku

Na to však zareagoval Tomáš Sláma, ředitel turnovské nemocnice. Podle jeho vyjádření o přestěhování Záchranné služby z areálu jedná nemocnice se záchrannou službou již několik let.

„Jsem doslova šokován představou, že Liberecký kraj ústy svého hejtmana uvažuje o možném řešení výjezdů pro občany Turnova z Liberce! Má to snad znamenat, že Liberecký kraj není schopen zajistit pro Záchrannou službu několik místností pro lékaře a řidiče, včetně garáží pro sanity na Turnovsku?“ ptá se Tomáš Sláma.

Dále pak ve svém prohlášení vyzývá hejtmana, aby předložil důkazy ke svým tvrzením. Mimo to pak upozorňuje, že nepodložené výroky o ohrožení pacientů z Turnovska může být bráno jako trestný čin šíření poplašné zprávy.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Oba jsou v šoku. Jak hejtman, tak i ředitel…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Oba jsou v šoku. Jak hejtman, tak i ředitel…

Komentáře

další 2 komentáře
Jiri Wicherek Hmmm,  | 15. 10. 2010 14:29

jestlize byli oba v soku, pak, dle urovne jejich vyjadreni soudim, ze nyni jsou z nejhorsiho venku, ze k nim vcas dorazila ZS, at uz z Liberce ci z Turnova.

Joe V šoku by měl být pan hejtman  | 15. 10. 2010 14:12

z toho, že dosud nesedí v hnědých teplácích v Minkovicích za zdefraudování fondu ve výši 40 milionů pro mimořádné události. My ostatní budeme v šoku z toho, až se ten parch.nt dostane do senátu.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné