Přejít na obsah

Obavy lékařů zazní ve stanu

zpět
26.5.2010
lékař, chirurg, operace, chirurgie
zvětšitlékař, chirurg, operace, chirurgieZdroj: tzimg.com

lékař, chirurg, operace, chirurgie | Zdroj: tzimg.com

 

Obavy lékařů a zdravotníků o chrudimskou nemocnici se pokusil v pondělí přímo "na místě činu" rozptýlit hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Setkání se zúčastnila také radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.

K dohadům kolem zvažované rekonstrukce centrální sterilizace hejtman uvedl: „Nemám rád, když se do některých věcí plete politika jako ve vaší nemocnici. Se starostou Čechlovským jsem postoj kraje probíral, proto mě překvapují jeho reakce, které jen zbytečně vyvolávají neklid.“

Jeho slova doplnila radní Tauberová. „Nikdy jsme neuvažovali o tom, že sloučíme nemocnici s jinou. Víme, že potřebujete pro svou práci jistotu, tu vám zaručujeme. Vaše nemocnice má jasné, stabilizované místo, zdravotnictví je pro nás důležité jako celek,“ ubezpečila radní přítomné.

Chrudimští ale netvrdí, že kraj nemocnici rovnou sloučí či dokonce zruší. Město říká, že ubíráním oddělení a operativy se z nemocnice tak jako tak stane nakonec zařízení druhé kategorie, jež bude dál jen obtížně hájit holou existenci.

„Na dnešek jsme proto připravili protestní akci na Resselovo náměstí,“ říká rozhodně chrudimský starosta Jan Čechlovský. Podrobnosti k akci však sdělit nechce. Podle našich zjištění ale dnes vyroste v centru města stan s polním lazaretem, ve kterém nahlas zazní i názory samotných lékařů.


Klíčová slova

Autoři

Marek Nečina, Regionální deník

Související články

23.10. Pardubický kraj zvýší kvůli dluhům jmění Chrudimské nemocnice Pardubický kraj zvýší kvůli dluhům jmění Chrudimské nemocnice
1 příspěvků

Komentovat článek: Obavy lékařů zazní ve stanu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné