Obě fakultní nemocnice v Brně budou mít stejného ředitele

FN Brno

Obě fakultní nemocnice v Brně budou mít od února stejného ředitele. Po odchodu šéfa Fakultní nemocnice u sv. Anny Petra Košky převezme vedení nad oběma ústavy Roman Kraus.

Ten je nyní ředitelem Fakultní nemocnice Brno a s vedením nemocnice u sv. Anny má podle náměstka ministra zdravotnictví Marka Ženíška zkušenosti. Ministerstvo o pověření řízení nemocnice Romanem Krausem informovalo v pondělí.

Petr Koška končí ve vedení Fakultní nemocnice u sv. Anny k poslednímu lednu. K odchodu se rozhodl sám. „Myslím, že v určitých pozicích je dobré, aby se lidé po nějakém čase obměnili,“ uvedl ke své rezignaci Koška. Po oznámení jeho odchodu se vyrojily spekulace o možném sloučení obou brněnských fakultních nemocnic. Ministerstvo zdravotnictví podle svého prosincového vyjádření však o možném sloučení nejednalo.

Nyní má Kraus podle Ženíška za úkol vypracovat analytický materiál, který zhodnotí ekonomickou situaci obou nemocnic a zároveň navrhne způsoby řešení bolavých míst. Výsledky šetření by měly být známé do půl roku. „Během půl roku jsme schopni dojít ke zcela konkrétním závěrům. Mojí ambicí je optimalizovat činnosti obou nemocnic pouze takovými kroky, aby zůstala péče o pacienty zachována ve stávajícím rozsahu i kvalitě,“ uvedl Kraus.

Na základě materiálu potom ministerstvo podle svého vyjádření rozhodne, jak se budou řešit případné duplicity dvou velkých fakultních nemocnic ve městě.

Ohodnoťte tento článek!