Přejít na obsah

Obviněn kvůli smrti pacientky

zpět
21.7.2006

Lékař na oddělení gynekologické jednotky intenzívní péče podle policie špatně vyhodnotil zdravotní stav šedesátileté ženy, která trpěla šokovým stavem krvácivého charakteru. Podle znaleckého posudku neprovedl opakovaná vyšetření a dostatečně o ni nepečoval...

Ze zanedbání péče obvinila policie gynekologa, kterému v prosinci 2004 zemřela na sále v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji pacientka.

Lékař na oddělení gynekologické jednotky intenzívní péče podle policie špatně vyhodnotil zdravotní stav šedesátileté ženy, která trpěla šokovým stavem krvácivého charakteru. Podle znaleckého posudku neprovedl opakovaná vyšetření a dostatečně o ni nepečoval.

„Řádně nediagnostikoval rozsah tržných poranění pohlavních orgánů, zasahujících až do dutiny břišní,“ uvedla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Jakým způsobem pacientka ke svým zraněním přišla, nesdělila. V důsledku špatného lékařova postupu došlo u pacientky k neúplnému zastavení masívního krvácení a rozvoji šokového stavu, který měl za následek smrt, stojí v obvinění.

Karvinská nemocnice v reakci na obvinění uvedla, že nešlo o jejich lékaře.

„Nejde o našeho zaměstnance, ale o gynekologa z jiné nemocnice, který měl na našem oddělení službu. Z lékařského hlediska šlo o velmi komplikovaný případ,“ uvedla mluvčí nemocnice Dorota Havlíková.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Obviněn kvůli smrti pacientky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné