Obviněn kvůli smrti pacientky

Lékař na oddělení gynekologické jednotky intenzívní péče podle policie špatně vyhodnotil zdravotní stav šedesátileté ženy, která trpěla šokovým stavem krvácivého charakteru. Podle znaleckého posudku neprovedl opakovaná vyšetření a dostatečně o ni nepečoval…

Ze zanedbání péče obvinila policie gynekologa, kterému v prosinci 2004 zemřela na sále v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji pacientka.

Lékař na oddělení gynekologické jednotky intenzívní péče podle policie špatně vyhodnotil zdravotní stav šedesátileté ženy, která trpěla šokovým stavem krvácivého charakteru. Podle znaleckého posudku neprovedl opakovaná vyšetření a dostatečně o ni nepečoval.

„Řádně nediagnostikoval rozsah tržných poranění pohlavních orgánů, zasahujících až do dutiny břišní,“ uvedla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Jakým způsobem pacientka ke svým zraněním přišla, nesdělila. V důsledku špatného lékařova postupu došlo u pacientky k neúplnému zastavení masívního krvácení a rozvoji šokového stavu, který měl za následek smrt, stojí v obvinění.

Karvinská nemocnice v reakci na obvinění uvedla, že nešlo o jejich lékaře.

„Nejde o našeho zaměstnance, ale o gynekologa z jiné nemocnice, který měl na našem oddělení službu. Z lékařského hlediska šlo o velmi komplikovaný případ,“ uvedla mluvčí nemocnice Dorota Havlíková.

Právo

Obviněn kvůli smrti pacientky
Ohodnoťte tento článek!