Obvinění bývalého ředitele Maláče byla nepravdivá

Komise ČLK posuzovala, zda se Maláč nezachoval neeticky vůči svému podřízenému lékaři neeticky a zda nedošlo v minulosti k pochybení při léčbě pacienta…

KRNOV – Podle vyjádření ministerstva zdravotnictví (MZ) a revizní komise okresního sdružení České lékařské komory (ČLK) byla obvinění vznesená proti bývalému řediteli nemocnice MUDr. Vítězslavu Maláčovi neopodstatněná.

V prvním případě komise ČLK posuzovala, zda se Maláč nezachoval vůči svému podřízenému lékaři neeticky a došla k názoru, že nikoli. V druhém případě nechal zkoumat MUDr. Pavel Březovský, ředitel odboru zdravotní péče na MZ, jestli nedošlo v minulosti k pochybení při léčbě pacienta Jana Kubenky. I v tomto případě došli lékařští odborníci k závěru, že provedené operační výkony i pooperační péče byly zcela v pořádku. „Na základě nezávislého odborníka – chirurga s rozsáhlou erudicí konstatujeme, že diagnostika i další provedené výkony byl lege artis,“ uvádí se v dopise z ministerstva.

Bývalý ředitel Maláč, průkopník ménězraňující chirurgie v Krnově, dnes působí na místní poliklinice a složitější operační zákroky provádí ve fakultních nemocnicích v Olomouci a Ostravě.

Na jeho odchodu z funkce ředitele, v první polovině roku, měl také velký vliv politický tlak některých krnovských radních.

(jas), Region Krnov, 17.10.2001

Ohodnoťte tento článek!