Oční lékaři mají operační trenažér

Unikátní výukový přístroj k nácviku různých druhů očních operací, první svého druhu ve východní Evropě, byl představen při zahájení XIV. výročního sjezdu České oftalmologické společnosti, který se sešel v Plzni. Přístroj bude sloužit na oční klinice v nemocnici v pražském Motole…

Unikátní výukový přístroj k nácviku různých druhů očních operací, první svého druhu ve východní Evropě, byl představen při zahájení XIV. výročního sjezdu České oftalmologické společnosti, který se sešel v Plzni.

„Jde o přístroj, jakýsi trenažér, na němž jsou počítačem simulována určitá virtuální prostředí a situace, s nimiž se mohou mladí lékaři během očních operací setkat. Jemnou oční mikrochirurgii a postupy si na něm mohou dokonale nacvičit. Dosud se prováděla praktická výuka na prasečích očích, které ale bývá dost složité získat. Přístroj bude výuce sloužit na oční klinice v nemocnici v pražském Motole,“ řekla předsedkyně výboru České oftalmologické společnosti MUDr. Šárka Pitrová.

Do Plzně se sjelo na 600 očních lékařů, a to jak operatérů, tak lékařů z klinických pracovišť a ambulantních specialistů z celé republiky.

Právo

Oční lékaři mají operační trenažér
Ohodnoťte tento článek!