Přejít na obsah

Od ledna si pacienti budou moci připlatit za lepšího lékaře

zpět
13.10.2011
lékaři, sestry, nemocnice
zvětšitlékaři, sestry, nemocniceZdroj: www.insurecommunication.com

lékaři, sestry, nemocnice | Zdroj: www.insurecommunication.com

 

Pacienti si od ledna budou moci legálně zaplatit za to, aby je v nemocnici ošetřil špičkový lékař, kterého si vyberou. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). O příplatky se rozdělí nemocnice s lékaři. Jak vysoké částky za tuto službu pacienti zaplatí, zatím není jasné, jednotlivé nemocnice si zřejmě tuto výši určí samy. Ředitelé nemocnic plán vítají.

„Koncem roku k tomu vydáme pokyn, řekneme, jak bychom si to představovali, a nemocnice si to pak nastaví podle svých možností,“ uvedl Heger.

S návrhem před časem přišli lékaři z odborných společností. Dosud se pacienti často dostávali k profesorům či přednostům klinik pomocí úplatků. Největší zájem o výběr lékaře je prý v gynekologii nebo v ortopedii.

„Pro management to bude možnost, jak své kvalitní lékaře lépe ohodnotit,“ řekl ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

Podle přednosty neurologie pražské Thomayerovy nemocnice Otakara Kellera však prý bude ještě větší výhodou to, že lékaři budou motivováni, aby se více vzdělávali, a stali se tak žádanými. „Musí se ale vyřešit, aby pak špičkoví doktoři nechtěli dělat pouze za příplatky,“ upozornil Keller.


Komentovat článek: Od ledna si pacienti budou moci připlatit za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Od ledna si pacienti budou moci připlatit za…

Komentáře

dalších 6 komentářů
filip komunismus  | 13. 10. 2011 21:32

ředitelé( úředníci) nám budou určovat jaké pacienty kdo má vyšetřovat ?Jak si ještě dlouho necháme s.... na hlavu pod potupnou hrou na dobré a špatné lékaře ?Potom Ti vybraní poslušní ( dobří ?)dostanou na benzín.

iso toto otvírá prostor pro úspěšnější a šetrnější.  | 13. 10. 2011 18:17

Čínskou medicínu - to je dobře!

cifo Mě zajímá...  | 13. 10. 2011 17:06

presne tak, pacient bude uplacet sefa, aby dal rozkaz. Ale nejlepsi by bylo, kdyby reditel udelal verejnou drazbu a pak rozkazal... A to nejlepsi na konec - o tom, kdo je nejlepsi lekar rozhoduji sestry, takze tu almuznu, co dostane lekar navic, pouzije jako uplatek pro sestru.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné