Od příštího týdne budou v lékárnách opět kapky Opthalmo-Septonex

Od příštího týdne budou v lékárnách opět dostupné kapky Opthalmo-Septonex. Kvůli přesunu výroby do jiného závodu chyběly od listopadu 2015. Za firmu Teva to řekla Beáta Melichová.

Lék je registrovaný od roku 1969, od roku 2013 byla výroba byla přerušená už potřetí. Náhradou za ně byl například Ophthalmo Azulen roztoky borové vody připravované v lékárně.

„Můžeme potvrdit, že produkt se objeví v distribucí už tento týden, přičemž předpokládáme, že v lékárnách by se měl začít objevovat už od příštího týdne,“ sdělila Melichová.

Podle ní výrobce uzavřel závod, kde se lék původně vyráběl. „Abychom zajistili jeho dostupnost pro pacienty, hledali jsme nejschůdnější řešení, kterým byl právě transfer výroby daného produktu do jiného výrobního závodu,“ uvedla.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) loni v říjnu schválil změnu ve výrobě léků, jejíž součástí byla i inovace výrobního procesu. „Účinné látky přípravku zůstaly zachovány a stejně tak i účinnost daného přípravku,“ dodala Melichová.

Kapky Opthalmo-Septonex se používají k léčbě vleklých nebakteriálních zánětů spojivek, především při alergii. Pomáhají také při podráždění spojivek větrem, prachem, kouřem, případně jinými dráždivými vlivy z vnějšího prostředí jako jsou kontaktní čočky nebo po očních operacích.

Ohodnoťte tento článek!