Přejít na obsah

Odboráři Úrazové nemocnice Brno podali trestní oznámení

zpět
16.12.2008

Odboráři brněnské Úrazové nemocnice se obrátili na policii kvůli chystanému odvozu přístrojů z nemocnice. Podali trestní oznámení kvůli údajnému poškozování majetku nemocnice, řekla dnes ČTK šéfka nemocničních odborů Lenka Doležalová. Odvoz části techniky připravuje ministerstvo zdravotnictví...

Mluvčí Tomáš Cikrt však dnes spekulace o hromadném stěhování přístrojů popřel. ČTK řekl, že se stěhování bude týkat výlučně aparátů, které byly pořízeny pro traumacentrum, a další techniku nikdo odvážet nebude.

„Veškeré kroky konzultujeme s právníky. Těžko může někdo očekávat, že bychom nepostupovali v souladu se zákony,“ řekl Cikrt s tím, že přístroje budou dál sloužit pacientům, kde jsou. Odboráři podle něj věc démonizují.

Fakticky však už aparáty, které používají k vyšetřováním a zákrokům v Úrazové nemocnici, patří Fakultní nemocnici Brno. Potvrdila to Doležalová i Cikrt. Smlouvy podepsal nový ředitel Úrazové nemocnice František Jimramovský zároveň s dokumenty, jimiž Úrazová nemocnice dostává přístroje do nájmu. Podle Cikrta byl převod techniky záměrný. Ministr podle něj musí jako správný hospodář nakládat co nejlépe se svěřeným majetkem a v případě převodu Úrazové nemocnice na Brno, který se chystá, si není jist, jak by přístroje byly využity.

„My nevíme, co by město s přístroji udělalo. My nevíme, co bude s úrazovkou,“ řekl mluvčí s tím, že město nemá o budoucím fungování zařízení představu. Ministr Tomáš Julínek (ODS) v této souvislosti radnici už dřív kritizoval, že se nestará ani o svou Polikliniku Zahradníkova a bere si velké sousto. Poliklinika je léta v chátrajícím stavu a oprava se odkládá.

Primátor Roman Onderka (ČSSD) opakovaně uvedl, že město bude Úrazovou nemocnici provozovat dál, jak fungovala dosud. Zařízení si podle něj na sebe vydělá, proto o doplácení na jeho provoz nemusí být řeč. Odmítl však upřesnit, jak bude město do nemocnice investovat. V rozpočtu prý nemůže vyčlenit sumu na správu majetku, který ještě nemá.

Zákon o převodu Úrazové nemocnice na město schválil parlament, čeká na podpis prezidenta.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Odboráři Úrazové nemocnice Brno podali trestní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Odboráři Úrazové nemocnice Brno podali trestní…

Komentáře

dalších 20 komentářů
chonda Re:Re:Re:neobjektivní pohled z druhého konce Česka  | 17. 12. 2008 13:41

Pokud jsou FN v dluzích, tak to znamená, že někde něco špatně. Vzhledem k tomu, že máme skoro nejnižší výdaje na zdravotnictví, tak jakoukoliv optimalizací zdravotní sítě toho moc nenaženete. Řečeno zcela bez obalu - chceme-li zdravotnictví rozumné úrovně, tak budou vyšší daně nebo vyšší spoluúčast, jiná možnost neexistuje. Posoudit práci architektů mohou velmi jednoduše - práci denně dělají, takže vidí, jestli se někde vymotají s postelí, jestli nebude vidět z čekárny na zákrokový sálek apod.viz http://uraznem-odbory.wgz.cz/file/11293819 - ale pozor, je to od odborářů, ať to přežijete ve zdraví. Ministr, který nese zodpovědnost - to jste myslel jako vtip? Ukažte mi JEDINÉHO ministra, který za pochybení byl někdy trestán. Já vím jen o Mlynářovi a to tenkrát chudák nic neudělal. Takže nám 20 let vládnou samí dokonalí lidé... Lepší nový než starý špitál je krásné proklamativní heslo, leč v konkrétním případě - podle čísel lepší stará ÚN, než daleko novější FN Brno. A na závěr - opravdu si myslíte, že by se prakticky komplet osazenstvo (nejen odboráři podotýkám) ÚN bouřilo proti přestěhování do nového úžasného baráku s netušenými možnostmi jen proto, že to mají o čtvrt hodiny dál do práce???

katango Re:Re:Re:neobjektivní pohled z druhého konce Česka  | 17. 12. 2008 11:04

Už to začíná.

Baalamut Re:Re:neobjektivní pohled z druhého konce Česka  | 17. 12. 2008 09:51

dobře tedy. Pokud jsou FN v dluzích, a to chronicky, vadí mi, že jsou dluhy sanovány z mých daní. O důvod víc některé špitály zrušit. Požárním předpisům nerozumím a obdivuji schopnosti a přesah brněnských zdravotníků, kteří jsou schopni posoudit po jedné návštěvě, jak to má být, stejně jako obdivuji schopnost takto posoudit práci architektů. je ale faktem, že FN a ÚN "je nyní Julínka", stejně jako předtím "byla Rathova", ministr holt je ten, kdo vykonává vlastnická práva za stát, nese za to svou zodpovědnost. na rozdíl od odborářů, kteří nemocnici ani přístroje nevlastní. Nic ve zlém. Nový špitál je lepší, než starý.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné