Přejít na obsah

Odboráři z Uherského Hradiště nesmějí do práce

zpět
22.2.2011
značka, stop
zvětšitznačka, stopZdroj: www.driverstestingmi.com

značka, stop | Zdroj: www.driverstestingmi.com

 

Masivní stahování výpovědí se stále jednomu místu vyhýbá: Uherskému Hradišti. Ředitel nejenže stále odmítá přijmout lékaře s výpovědí zpět, ale navíc zakázal dvěma lékařům vůbec se na pracovišti pohybovat.

Vedle Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je Nemocnice Uherské Hradiště zřejmě nejsledovanější zařízení v zemi. Její ředitel Antonín Karásek již dříve odmítl vzít zpět lékaře ve výpovědní lhůtě, včera navíc dvěma odborářům zakázal vstup na pracoviště.

Pro šéfa místních odborů Petra Vysloužila z radiologického oddělení a vedoucího lékaře ARO Jana Uhýrka prý nemá žádnou činnost. Ostatní lékaři budou pracovat normálně do 28. února a pak se musí v nemocnici o zaměstnání ucházet jako noví žadatelé.

Důvod? Překážky v práci

Proč přesně lékaři do práce nesmějí, není zcela jasné. Obdrželi jen informaci, že „…z důvodu překážky v práci na straně zaměstnavatele s účinností od 21.2.2011 do 28.2.2011 vám nebude přidělována práce a bude vám po tuto dobu vyplácena náhrada mzdy.“

Bližší vysvětlení se jim, ani médiím nedostalo. Vysloužil i Uhýrek to považují za nekorektní a absolutně v rozporu s dohodou mezi ministrem zdravotnictví a odbory.

Podle nich se jedná o pomstu a pokus zastrašit ty, kteří se minulý týden zastali kolegů ve výpovědi a odmítli sloužit přesčasy navíc. Ale i těch, kteří prohlašovali, že se nevrátí, dokud bude Karásek sedět v ředitelské pozici.

Kubek: Obyčejná lidská pomsta

Podobně jako regionální odboráři zareagoval na akci prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Za nemocnici odpovídá zřizovatel a když se její vedení rozhodne ji personálně zdevastovat, pak by z toho měl zřizovatel vyvodit následky,“ uvedl Kubek pro Zdraví.Euro.cz.

Stejný názor sdílí i šéf akce Děkujeme, odcházíme Martin Engel, který sám o místo přišel. „To je skandální vyvrcholení sil, které si nepřejí centrální dohodu a snaží se zničit výsledek memoranda. Ředitel Karásek se chová po celou dobu neurvale a jeho pondělní výstup je kuriózní. Jeho jednání nemá v rámci republiky obdoby. Použijeme všech prostředků, abychom v nemocnici sjednali nápravu,“ uvedl pro Právo předseda LOK-SČL Martin Engel.

Lékaři ve Zlíně své výpovědi stahují

Původně se lékařů z Uherského Hradiště chtěli zastat i kolegové ze Zlína. Prohlašovali, že nevezmou zpět výpovědi, dokud šéf uherskohradišťské nemocnice nezmění své stanovisko.

Solidarita ale příliš dlouho netrvala. Zdravotníci z Nemocnice Tomáše Bati na svém odpoledním jednání odhlasovali, že se všech 120 lékařů vrátí do práce.


Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Související články

21.2. Návrat lékařů do nemocnic ohrožuje Praha a Hradiště Návrat lékařů do nemocnic ohrožuje Praha a Hradiště
0 příspěvků
18.2. Přijme Karásek návrhy lékařů? Přijme Karásek návrhy lékařů?
4 příspěvků
24.1. Lékaři odejdou? Vyškolíme nové Lékaři odejdou? Vyškolíme nové
1 příspěvků
29.11. Podepíšeš? Přestaneš operovat Podepíšeš? Přestaneš operovat
6 příspěvků
13.10. Hradišťští lékaři se přidávají k výzvě Hradišťští lékaři se přidávají k výzvě
2 příspěvků

Komentovat článek: Odboráři z Uherského Hradiště nesmějí do práce

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Odboráři z Uherského Hradiště nesmějí do práce

Komentáře

dalších 40 komentářů
TELEGRAF HRANICE MOZNOSTI  | 23. 02. 2011 07:50

DOKTORI JSOU VPODSTATE SRABI A INDIVIDUALISTE STOP JEN TA SITUACE BYLA AZ TAK NESNESITELNA ZE SE SPOJILI STOP NEVIDANA SOUDRZNOST STOP DALSICH TRISTA LET SE NIC PODOBNEHO NESTANE STOP SEN O BOJI LEKARU PROTI MAFIIM VE ZDRAVOTNICTVI KONCI STOP ZA 5 AZ 8 HRUBEHO SE NECHALI KOUPIT JAK JIDASI STOP TAK KONCI POHADKA O CHRABRYCH LEKARICH KTERI CHTELI ZMENI SVET K LEPSIMU STOP

Dr. R. Jelínek Koukám.  | 22. 02. 2011 23:14

že ZDN už nemá cenu číst, natož sem cokoliv psát.

jo rezaci ted jsem chvilku na tve strane  | 22. 02. 2011 23:08

zbabelci potrebuji narezat, a cim vice , tim lepe. Ale porad vinim Engela, on byl symbolem cele akce. ... Kuwa, lidi, dovedete si predstavit, ze by se Gue Guevara setkal s nacelniky kmenu a presvedcil je, aby se vzdali?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné