Odborářský předák Gottvald se stal ředitelem nemocnice

křeslo, výpověď

Hádanka o dvou neznámých je vyluštěna. Po dlouhém a velmi těsném rozhodování včera krajští radní jmenovali do funkce ředitele pardubické krajské nemocnice Tomáše Gottvalda.

Muže, kterého veřejnost poznala v uplynulých týdnech jako šéfa zdejších lékařských odborů v rámci protestní akce Děkujeme, odcházíme.

Jeho soupeřem byl náměstek pro léčebnou péči Martin Šácha (KDU-ČSL), který byl po odvolání ředitele Josefa Šimurdy těsně před Vánoci pověřen řízením nemocnice.

„Hlasování bylo v koalici velmi těsné, snad poprvé jsme hlasovali rozdílně. Zatímco lidovci byli převážně pro Martina Šáchu, sociální demokraté podpořili Gottvalda,“ řekl hejtman Radko Martínek (ČSSD).

O složitém rozhodování svědčí fakt, že ředitel měl být původně vybrán už minulý týden. Tehdy se však krajští radní shodli pouze na osobě nového ředitele orlickoústecké nemocnice.

Úspěch Gottvalda v křesle ředitele nemocnice, které je více než vratké, závisí především na tom, jak se postaví k záležitosti dalšího osudu zdejšího kardiocentra. Vedení kraje je totiž proti další spolupráci se soukromými firmami, což právě Šimurdovi, který s nimi naopak jednal, zlomilo vaz.

„Mezi hejtmanem a mnou panuje shoda. Pokud se ukáže, že je nemocnice schopná provozovat kardiocentrum sama, učiníme tak. Zatím to ale nevíme,“ řekl Gottvald. Další možností je vedle pokračování angažmá soukromníků také spolupráce s hradeckou fakultní nemocnicí.

Hlavním a prvním úkolem je podle Gottvalda ovšem ekonomická stabilizace nemocnice

Odborářský předák Gottvald se stal ředitelem nemocnice
Ohodnoťte tento článek!