Odborníci chtějí založit zdravotnickou asociaci

Na návrh ředitelů nemocnic a lékařů ve středních Čechách vznikne Asociace zdravotnických zařízení. „Měla by se podílet na rozvoji zdravotnictví,“ uvedl hejtman Petr Bendl…

Střední Čechy –

Cílem asociace, která bude dobrovolným sdružením, by mělo být prosazování a obhajoba společných zájmů a vůle jejích členů. „Měla by být otevřená všem lékařům. Vstoupit by do ní tedy mohl každý,“ vysvětlil středočeský hejtman.

Pomoci by zdravotnická asociace mohla i v komunikaci s ministerstvem zdravotnictví, zdravotními pojišťovnami či sdruženími působícími ve zdravotnictví. Například by zajišťovala zpracovávání a připomínkování legislativních návrhů.

Posláním dobrovolného sdružení bude ale v první řadě vytvářet podmínky pro rozvoj zdravotnických služeb ve středních Čechách. „Především při poskytování základní, specializované, léčebně preventivní a rehabilitační péče v regionu,“ řekl hejtman.

Připustil také, že vznik asociace je reakcí na to, že na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu byla uvalena nucená správa. Návrh na založení Asociace zdravotnických zařízení Středočeského kraje předložili krajské radě středočeští odborníci na zdravotnictví.

Mimo jiné se na návrhu podílela rychlá záchranná služba a ředitelé středočeských oblastních nemocnic. Podmínkou vzniku asociace je, že ji mohou založit pouze fyzické osoby. Této úlohy se zhostí ředitelé nemocnic a ředitel záchranky Robert Zelenák.

ČTK

Odborníci chtějí založit zdravotnickou asociaci
Ohodnoťte tento článek!