Přejít na obsah

Odbory: úrazovku nenecháme vytunelovat

zpět
24.11.2008

Odborové organizace lékařů a středních zdravotnických pracovníků v brněnské Úrazové nemocnici vyjádřily v pátek znepokojení nad opakovanými prohlášeními ministerstva zdravotnictví a ředitele FN Brno, že dojde k stěhování traumacentra do Bohunic...

„Upozorňujeme, že jako traumacentrum není definována nějaká část Úrazové nemocnice. Traumacentrum je celá nemocnice. Nelze tedy určit, že některý přístroj patří traumacentru a jiný ne, stejně tak nelze určit, že některý zaměstnanec patří do traumacentra a jiný ne. Z tohoto důvodu nelze traumacentrum stěhovat,“ uvádí se v prohlášení.

Odborové organizace v něm připomínají, že zákon o převodu nemocnice na město, který schválila Poslanecká sněmovna, je nyní v Senátu ČR.

„Pokud by nyní došlo ke stěhování jakéhokoli přístroje nebo zařízení z Úrazové nemocnice do Fakultní nemocnice Brno nebo kamkoli jinam, budeme to považovat za pokus o vytunelování Úrazové nemocnice,“ uvádějí odbory, které prý udělají vše, aby takovým pokusům zabránily.

Odboráři z Úrazové nemocnice již požádali o pomoc primátora Brna Romana Onderku (ČSSD) a hejtmana kraje Michala Haška (ČSSD).

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Odbory: úrazovku nenecháme vytunelovat

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Odbory: úrazovku nenecháme vytunelovat

Komentáře

další 4 komentáře
mira Re:Re:Re:Náš majetek  | 24. 11. 2008 14:57

No v 90 letech měl nějaký pan Dyba taky na starosti státní majetek a jak to dopadlo víme všichni,že by stejná paralela?Nikde jsem nečetl co (Blekota)Julínek ze zrušeným špitálem zamýšlí.Nic čistého v tom nevidím,jak je u odesáků zvykem.Přitom dostalo MZ špitál od města za cenu caa.10kč.

Silver69 Re:Re:Náš majetek  | 24. 11. 2008 10:52

Julínka to není, ten to akorát má na starosti jako demokraticky zvolený ministr. Ale majetek nemocnice je stejně můj, jako nějakého odboráře z Úrazovky. A já chci kvalitní traumacentrum s heliportem v Bohunicích a ne starou Úrazovku. Stejně tak, jako nechci, aby se v Brně prostavělo v betonu dalších několik stamilionů na vybudování úplně nového traumacentra.

mira Re:Náš majetek  | 24. 11. 2008 10:48

Aha ,já zapoměl,že je to majetek Julínka a spol,když je teď ten ministr.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné