Přejít na obsah

Odbory zjišťují, jak se nemocnice vypořádaly se ZP

zpět
13.2.2007

"Třináct let se vědělo, že evropská směrnice, která bude přijata i do našeho právního řádu, přesčasy tak radikálně omezuje. Nemocnice se ale na ni nepřipravily," řekl novinářům v pondělí Jiří Schlanger...

Nemocnice se dosud nevypořádaly s novým Zákoníkem práce (ZP), který povoluje lékařům sloužit jen 416 hodin přesčasů za rok, což je asi polovina dosud povoleného množství.

„Třináct let se vědělo, že evropská směrnice, která bude přijata i do našeho právního řádu, přesčasy tak radikálně omezuje. Nemocnice se ale na ni nepřipravily,“ řekl novinářům v pondělí Jiří Schlanger, předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče.

Dodal, že někteří ředitelé nemocnic čekají na „zázrak“ a na řešení shora, ale žádné nepřijde. Pouze část nemocnic dokázala zorganizovat práci jinak než dosud.

Většina ale přešla při zajišťování pohotovostních služeb na dohody o pracovní činnosti s lékaři. „Je to jen dočasné řešení, které nemá perspektivu,“ řekl Schlanger s tím, že zatím nezveřejní nemocnice, které k Zákoníku práce přistoupily dobře a ani ty, které se s ním nevypořádaly.

„Počkáme jedno čtvrtletí a uvidíme, jak vedení nemocnic k Zákoníku práce přistoupí. Jde nám to, aby klesal počet přesčasových hodin, ale přitom mzda byla zachována, nebo i rostla,“ řekl Schlanger.

Průměrný příjem lékaře zaměstnance byl v ČR za tři čtvrtletí loňského roku 41300 korun, což je o 11 procent víc, než ve stejném období roku 2005.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Odbory zjišťují, jak se nemocnice vypořádaly se…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Odbory zjišťují, jak se nemocnice vypořádaly se…

Komentáře

dalších 11 komentářů
Bohumír Šimek Re:Re:Nejlepší řešení Schwarz-systém  | 15. 02. 2007 07:41

Děkuji!

kalík Re:Nejlepší řešení Schwarz-systém  | 14. 02. 2007 21:49

Je to pane kolego Švarc systém a nikoliv Schwarz systém!

Bohumír Šimek Re:Re:Re: Řítíme se všichni samospádem! Ale kam?  | 14. 02. 2007 15:31

Všichni se řítíme samospádem, ambulance i nemocnice. Smlouvy či aspoň jejich dodatky nejsou, pracujeme na čestné slovo (kdyby aspoň bylo čestné!), pravidla hry chybí, nabízené dodatky jsou neúnosné, pojišťovny nějak platí (snad!), nikdo neví, jaké budou pokuty za dobře vykonanou práci, reformy žádné... Na emigraci jsem už starý, to spíš do penze!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné