Přejít na obsah

Odcházejí další lékaři

zpět
21.2.2008

Dvacet návštěvníků webových stránek Klatovského deníku se v anketě domnívá, že by ředitelka Klatovské nemocnice, a.s., Irina Riegelová měla být ze své funkce odvolána. Pouze jeden hlas je proti. Výsledky ankety jen potvrzují fakt, že situace na gynekologicko-porodnickém oddělení tamní nemocnice není veřejnosti lhostejná...

Veřejnost požaduje odvolání ředitelky Klatovské nemocnice, a.s., Riegelové

V úterý se situace zkomplikovala podáním dalších dvou výpovědí. „Ano, odcházím z nemocnice, stejně tak i další moje kolegyně,“ potvrdila v úterý ráno Deníku lékařka Lenka Tocháčková. „Hlavním důvodem mého rozhodnutí je neadekvátní personální situace, teprve až na druhém místě je finanční otázka,“ vysvětluje Tocháčková. Po uplynutí všech výpovědních lhůt by tak na oddělení zbyl pouze primář a jeden lékař. Vyjádření primáře se nám nepodařilo získat, protože operoval.

Ředitelka nemocnice Riegelová v úterý uvedla, že má k dispozici stále jen výpovědi od tří lékařů, o jiných neví. „Neustále vedeme jednání o vyřešení personální situace na oddělení,“ upřesnila Riegelová s tím, že se rovněž počítá se zvýšením platů lékařů a zdravotnického personálu. „Konkrétní částka či procento navýšení je předmětem kolektivní smlouvy, která začne platit až od 1. dubna,“ dodala ředitelka.

Variantu, že by ředitelka Riegelová mohla být kvůli vzniklé situaci odvolána, si vlastník nemocnice - Plzeňský kraj - prostřednictvím radního pro zdravotnictví a sociální věci Pavla Karpíška nepřipouští. „Pokud nezvládne odstranit problém, budeme věc řešit. Ale na konkrétní úvahy spojené s odvoláním to je předčasné,“ uvedl Karpíšek.

Do Klatovské nemocnice přijdou od března na výpomoc plzeňští lékaři, kteří zde v rámci svého volna několik hodin slíbili odsloužit.

Radmila Nagovská, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Odcházejí další lékaři

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Odcházejí další lékaři

Komentáře

dalších 7 komentářů
lekar za kopecky a co virtualni gynekologie ?  | 22. 02. 2008 17:42

nepotrabuje zadny personal, jen prislusny pocitacovy program a simulator.....priroda je mocna, pak jeste leda operatery bez noze z Filipin, jsou hotovi hned, zadne komplikace a pacient muze hned domu....jenze ti asi za to budou chtit vic nez plat delnika....

chyba a to jsem delal IELTS  | 22. 02. 2008 07:59

myslim ze to spravne bring them on

jiri k.k.k. Re:Triangle of evil... bring the'm up!  | 21. 02. 2008 20:39

kapitan co prisel o lod i s posadkou, reditel, kteremu utekli zamestnanci- ti nezaslouzi nez cestnou smrt prachem a olovem..

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné