Odmítli změny v náchodské nemocnici

Titulní obrázek

Nesouhlas s odvoláním představenstva a ředitele Oblastní nemocnice Náchod vyjádřila na svém úterním jednání Rada města Náchoda. Uvádí to v otevřeném dopise, za radu podepsaném starostou města Oldřichem Čtvrtečkou…

(ODS).

Žádají revokaci usnesení

Radní k odmítavému postoji uvádějí, že náchodská nemocnice pod vedením ředitele Josefa Šimurdy dosáhla za uplynulé tři roky nadprůměrných ekonomických výsledků a výrazně zlepšila kvalitu poskytovaných služeb. To se také viditelně promítlo do zvýšené důvěry jejich klientů – pacientů.

Dále vyjadřují údiv nad skutečností, že v novém představenstvu Oblastní nemocnice Náchod nemá město Náchod žádné zástupce, a to ani z odborného hlediska.

Rada města Náchoda se proto plně staví za požadavek primářů a zástupců jednotlivých sdružení zdravotně postižených působících v Náchodě, tudíž za revokaci usnesení zastupitelstva Královéhradeckého kraje a rozhodnutí představenstva Zdravotnického holdingu KHK, neboť uváděné důvody odvolání představenstva náchodské nemocnice a jejího ředitele považuje za nedostačující a neopodstatněné.

Josefa Šimurdu představenstvo odvolalo údajně pro neinformování krajského zastupitelstva o přípravě uzavření gynekologicko-porodnického oddělení v Opočně. S jeho odvoláním nesouhlasili zaměstnanci náchodské nemocnice, primáři dokonce napsali protestní dopis.

DÁLE ČTĚTE:
Proč mě odvolali? Netuším
Moc mluvili, musí pryč
O porodnici se nesmí mluvit
Zvoní porodnici hrana?

Ve stejný den, kdy náchodští radní vyjádřili své nesouhlasné stanovisko k personálním změnám v nemocnici, vydala Oblastní nemocnice Náchod ke vzniklé situaci své prohlášení. Je signováno novým ředitelem Miroslavem Šváblem, primářem nemocnice v Broumově a jejím bývalým ředitelem. Náchodský špitál má řídit do doby řádného výběrového řízení.

V prohlášení se uvádí, že pacientů ani ostatních zaměstnanců se tyto kroky v žádném případě nedotknou. Lékaři a ostatní personál dále kvalitně poskytují za stejných podmínek veškerou zdravotní péči.

Nový ředitel bude ve spolupráci se Zdravotnickým holdingem a Královéhradeckým krajem plně podporovat investiční výstavbu podle Generelu náchodské nemocnice a její naplánovaný rozvoj. Tyto skutečnosti byly deklarovány na poradě primářů 19. února, která se již nesla v běžném pracovním duchu.

Nikdo nebyl proti

Tiskový mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje (ZHKhk) Lukáš Pochylý Právu sdělil, že otevřený dopis Rady města Náchoda nebyl ZHKhk zatím doručen, a proto se k němu může jen těžko vyjadřovat.

„Obecně lze ale uvést, že rozhodnutí je plně v kompetenci Zdravotnického holdingu a kraje. Podpora zastupitelstva byla jednoznačná a napříč celým politickým spektrem, nikdo ze zastupitelů nehlasoval proti odvolání představenstva náchodské nemocnice a jejího ředitele,“ dodal mluvčí.

Právo

Odmítli změny v náchodské nemocnici
Ohodnoťte tento článek!