Přejít na obsah

ODS bude ve zdravotních normách ještě prosazovat změny

zpět
13.7.2011
ods
zvětšitodsZdroj: www.ods.cz

ods | Zdroj: www.ods.cz

 

Přísnější pravidla, která budou po přijetí nového zákona o zdravotních službách garantovat kvalitu zdravotních zařízení, by se podle názoru ODS měla vztahovat na všechna tato zařízení, a ne jen na nově vzniklá.

Po jednání poslaneckého klubu ODS to novinářům řekl poslanec a někdejší náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr. ODS bude podle něho tuto změnu současné podoby zákona prosazovat v parlamentní i koaliční diskusi před definitivním schválením normy.

„Je potřeba, aby pacient v každém zařízení nalezl stejné podmínky,“ vysvětlil Šnajdr. Dalším problematickým a pro ODS nepřijatelným prvkem je podle něho posílení role České lékařské komory v takových otázkách, jako je bezdůvodná kontrola zařízení či vstupování do dokumentace pacienta.

ODS také bude prosazovat a doufá v nalezení kompromisu tak, aby zřizovatelem zdravotních služeb nemuseli být jen krajské příspěvkové organizace, ale i soukromníci. „Již dnes velmi kvalitně tuto službu poskytují. Pokud bychom tuto úpravu neudělali, mohli bychom čelit tomu, že by tito poskytovatelé zanikli,“ vysvětlil.

Poslanecká sněmovna dnes základní zákony zdravotnické reformy začne probírat v prvním čtení. Šnajdrův stranický kolega Boris Šťastný v této souvislosti podotkl, že v zákonech spojených s reformou „není třeba hledat tolik politiky“. Připomněl, že zákon o zdravotních službách je zákonem „kodexovým“, který nahrazuje zastaralou základní normu z 60. let minulého století. „Je to něco jako občanský nebo obchodní zákoník, prohlásil Šťastný.

V rámci reformy zdravotnictví poslala vláda poslancům zákony o zdravotních službách, specifických zdravotních službách a zdravotnické záchranné službě. Platit by měly od ledna příštího roku. Změní se tak například podmínky pro umělé oplodnění, sterilizaci a pravidla pro záchrannou službu. Zákon dá záchranářům například právo vstupovat do cizích objektů a požadovat od občanů pomoc.


Komentovat článek: ODS bude ve zdravotních normách ještě…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku ODS bude ve zdravotních normách ještě…

Komentáře

další 4 komentáře
MT Modrofašističtí  | 13. 07. 2011 20:50

No samozřejmě, bez akreditace to nepůjde. Však ony ty pokurty za" špatné označení ambulance", jak jsem o tom kdesi četl, jsou přesně voda na mlýn tohohle megatunelu . Ale jak říkám, je třeba se soustředit na naši věc- říct si proč tuhle práci dělám ( baví mě, chci léčit lidi), jak ji dělám (medicínsky správně , pacienti mě vyhledávají -SAKneSAK atdatd) a co za to chci. Ostatní věci přenechat " manegementu"....

news Modrofašističtí  | 13. 07. 2011 19:17

„Je potřeba, aby pacient v každém zařízení nalezl stejné podmínky,“ vysvětlil Šnajdr --- Překlad: Je potřeba, aby soukromá forma SAK ČR dostala na několik let luxusní zakázku- akreditovat, reakreditovat, re-re-akreditovat (rozuměj: zdravotnická zařízení, která chtějí zůstat "na trhu" v ČR kasírovat, kasírovat, kasírovat...), protože Marx a Vlček jsou kamarádi a dávají výpalné.

MT Modrofašističtí  | 13. 07. 2011 17:19

„Je potřeba, aby pacient v každém zařízení nalezl stejné podmínky,“ vysvětlil Šnajdr To je výborná věta od pravicově orientovaného politika. No, Ignáci, hlavně nám to může být celkem jedno. Oni prostě něco schválí, a nějak to bude fungovat. Podstatný je plat , množství přesčasů,pracovní podmínky. atd

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné