Přejít na obsah

ODS chce náměstka na zdravotnictví

zpět
16.9.2010
ods
zvětšitodsZdroj: www.ods.cz

ods | Zdroj: www.ods.cz

 

Občanští demokraté jsou pořád hodně naštvaní na ministra zdravotnictví Leoše Hegra (TOP 09) za to, že bez předchozího varování v pondělí odvolal svou náměstkyni z ODS Markétu Hellerovou. A trvají na tom, že místo Hellerové musí přijít na ministerstvo zase jejich člověk.

„ODS dosud nesla břímě zdravotní reformy, zásadně se podílela na utváření celého zdravotnického programu vlády, takže určitě budeme chtít po nestandardním kroku ministra jiného politického náměstka. Vybíráme zatím z několika jmen. Jasno by mělo být do dvou týdnů,“ řekl včera místopředseda sněmovního zdravotního výboru Marek Šnajdr z ODS.

TOP 09 je ochotná ODS náměstka na jedno z nejdůležitějších ministerstev dát. Konečné slovo ale bude mít ministr Heger. „Pokud bude chtít ODS na zdravotnictví svého politického náměstka, tak nepochybuji o tom, že se předseda ODS obrátí na ministra zdravotnictví a určitě že se spolu dohodnou,“ myslí si první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Hegrovo odvolání Hellerové znovu poškodilo vztahy mezi ODS a TOP 09. Občanští demokraté Hegrovi vytýkají, že je o odvolání předem neinformoval. A varovali ho, že podobné kroky mohou nabourat spolupráci mezi ODS a TOP 09 při prosazování zdravotnické reformy.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED.cz nebo ZDE.


Komentovat článek: ODS chce náměstka na zdravotnictví

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku ODS chce náměstka na zdravotnictví

Komentáře

1 komentář
Marek Slabý Nabourat může hlavně tunelování MZ a VZP  | 16. 09. 2010 09:43

Odvolání Hegerové minulý týden nebylo optimální. Optimální by bylo hned v červenci! Ale zaplať pámbu. Dosazovat na MZ nějakého nového gauneta z ODS, aby jistil Šnajdrovi záda, to je super nápad pana bakaláře. Naopak, je potřeba vysypat a vyšetřit Kabátka (organizoval předražené nákupy přístrojů do FN), Liberdu, Hartmanna a dalších lumpů od P.Němce, bývalého ředitele Topolánkova klubu Becario Farese Shimu a další a další. Před Hegerem je moc a moc práce, jestli opravdu chce bojovat proti korupci a rozkrádání na MZ.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné