ODS chce náměstka na zdravotnictví

ods

Občanští demokraté jsou pořád hodně naštvaní na ministra zdravotnictví Leoše Hegra (TOP 09) za to, že bez předchozího varování v pondělí odvolal svou náměstkyni z ODS Markétu Hellerovou. A trvají na tom, že místo Hellerové musí přijít na ministerstvo zase jejich člověk.

„ODS dosud nesla břímě zdravotní reformy, zásadně se podílela na utváření celého zdravotnického programu vlády, takže určitě budeme chtít po nestandardním kroku ministra jiného politického náměstka. Vybíráme zatím z několika jmen. Jasno by mělo být do dvou týdnů,“ řekl včera místopředseda sněmovního zdravotního výboru Marek Šnajdr z ODS.

TOP 09 je ochotná ODS náměstka na jedno z nejdůležitějších ministerstev dát. Konečné slovo ale bude mít ministr Heger. „Pokud bude chtít ODS na zdravotnictví svého politického náměstka, tak nepochybuji o tom, že se předseda ODS obrátí na ministra zdravotnictví a určitě že se spolu dohodnou,“ myslí si první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Hegrovo odvolání Hellerové znovu poškodilo vztahy mezi ODS a TOP 09. Občanští demokraté Hegrovi vytýkají, že je o odvolání předem neinformoval. A varovali ho, že podobné kroky mohou nabourat spolupráci mezi ODS a TOP 09 při prosazování zdravotnické reformy.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED.cz nebo ZDE.

ODS chce náměstka na zdravotnictví
Ohodnoťte tento článek!